Až 167 milionová dotace pro divadlo

Až na 167 milionů může stát celková rekonstrukce památkově chráněné budovy Městského divadla Kladno. Výbor regionální rady regionu soudržnosti Střední Čechy konečně schválil dotaci.

Město chtělo začít rekonstruovat již v létě, narazilo však na příliš strohé tabulky Evropské unie. Ty totiž ve výčtu a ocenění materiálů, které je na stavby a rekonstrukce budov za přispění financí z EU možno použít, nepočítaly s podobně náročnými opravami historických objektů.

Protože je Městské divadlo chráněná historická budova, nebylo možné v projektu používat těch nejlevnějších nebo obvyklých materiálů. Město tedy žádost o dotaci upravilo tak, aby prošla přísnými schvalovacími kritérii EU.

„Výběrové řízení na dodavatele vyhlásíme co nejdříve. Divadlo se tak konečně dočká slíbené rekonstrukce,“ řekl kladenský primátor Dan Jiránek.

Rekonstrukce v režii arch. Davida Vávry bude zahrnovat celkovou modernizaci budovy, rozšíření o kavárnu s multifunkčním sálem a alternativní scénu. Divadlo bude vybaveno moderními technologiemi, především vzduchotechnikou, systémem pro inteligentní řízení budovy, bezpečnostním systémem, novými rozvody inženýrských sítí a hlavně moderní divadelní technikou. Zásadní proměnou projde jeviště i hlediště. Divadlo bude splňovat dnešní standardy v nárocích na komfort jak pro diváky, tak herce.

Podobné příspěvky