Přeskočit na obsah

Nedostatek pracovních míst přináší nepoctivé zaměstnavatele

Ačkoliv se situace na trhu práce nepatrně zlepšuje, stále si musejí zaměstnanci a budoucí zaměstnanci dávat pozor na nepoctivé zaměstnavatele. Hrubě řečeno vyděrače.

Finanční krize nás dostala do doby ve které se někteří zaměstnavatelé cítí nedotknutelně a začali celé situace zneužívat. Tak nedostatkový byl pracovní trh naposledy v roce 2004 kdy se také řada nepoctivých zaměstnavatelů objevila.

Přibývá výpovědí pro nadbytečnost

Jeden takový případ se stal nedávno. Zaměstnanec pracoval u firmy několik let. Šéf mu znenadání oznámil že se jeho pracovní místo ruší a tím mu oznamuje výpověď. Zaměstnanec však během výpovědního řízení zjistil, že její nadřízený chce místo pro někoho ze svých známých.

Zkušenosti právníků ukazují že v takových případech se lze dovolat spravedlnosti. Je velice důležité doložit věrohodný důkaz nebo svědectví zúčastněné osoby. Nejprve musíte šéfa písemně informovat o nespokojenosti, pak do dvou měsíců podat žalobu na příslušný soud.

Dle získaných informací počet zaměstnanců, kteří se soudí se svými zaměstnavateli, značně narůstá a ve většině žalob bývá úspěšný zaměstnanec.