Koupaliště Kladno

Informace o kladenských koupalištích

Na území města Kladna jsou dvě koupaliště. Každé se nachází v jiné části města. Hlavní koupaliště Kladno Sletiště je umístěno v prostředí kladenských sportovišť poblíž Aquparku Kladno. Druhé koupaliště Bažantnice, je umístěno uprostřed stejnojmenného lesa. U druhého koupaliště se nedá zaparkovat, ale musí se k němu dojít asi 10 minutovou procházkou nebo sem můžete přijet na kole. Obě koupaliště prochází v posledních letech pozvolnou údržbou, díky které mohou nabídnou skutečně povedené zázemí.

[toc]

[full_width class=“full-info-box“]

Otevírací doba

[one_half]

Koupaliště Sletiště

Sezóna začíná obvykle od 1. června
Pondělí: 9:00-20:00
Úterý: 9:00-20:00
Středa: 9:00-20:00
Čtvrtek: 9:00-20:00
Pátek: 9:00-20:00
Sobota: 9:00-20:00
Neděle: 9:00-20:00
[/one_half][one_half_last]

Koupaliště Bažantnice

Sezóna začíná většinou od 1. července
Pondělí: 9:00-19:30
Úterý: 9:00-19:30
Středa: 9:00-19:30
Čtvrtek: 9:00-19:30
Pátek: 9:00-19:30
Sobota: 9:00-19:30
Neděle: 9:00-19:30
[/one_half_last][one_half]
Kontakt – Sletiště
???? Sportovců 818, Rozdělov, Kladno 272 04
???? Webové stránky | ☎️ 312 291 433
???? samk@samk.cz
[/one_half][one_half_last]
Kontakt – Bažantnice
???? Parkoviště u OC Oáza odtud 10 minut lesem
???? Webové stránky | ☎️ 702 177 642
???? samk@samk.cz[/one_half_last]

Ceník

[one_half]

Ceník – Koupaliště Sletiště

Cena vstupného se liší dle věku.
V pozdních denních hodinách je cena vstupného snížena.
Ceny koupaliště Sletiště
Děti do 3 let – zdarma
Děti od 3 do 15 let, ZTP – 70 Kč
Osoby starší 15 let – 100 Kč
???? Aktuální ceník vstupného na stránkách SAMK
[/one_half][one_half_last]

Ceník – Koupaliště Bažantnice

Cena vstupného se liší dle věku.
Ceny koupaliště Sletiště
Děti do 3 let – zdarma
Děti od 3 do 15 let, ZTP – 65 Kč
Osoby starší 15 let – 95 Kč
???? Aktuální ceník vstupného na stránkách SAMK

[/one_half_last]
[/full_width]

Koupaliště Kladno Sletiště

Koupaliště Kladno Sletiště je nejnavštěvovanější a také neznámější kladenské koupaliště. Denně sem přicházejí stovky lidí, aby si užili vodní radovánky. Koupaliště vzniklo v roce 1979 a ještě v dnešní době zde najdete pozůstatky z této doby. Důležité je podotknout, že koupaliště prošlo významnou rekonstrukcí, která ho výrazně zmodernizovala.

Koupaliště Kladno Sletiště se nachází v lokalitě významných kladenských sportovišť stadionu Sletiště Kladno. Dostanete se sem dobře autem, městskou hromadnou dopravou, pěšky, na kole i na bruslích. Kolem koupaliště vede cyklostezka. Pokud přijedete autem, tak ho musíte odstavit na parkovišti vzdáleném asi 5 minut chůze.

Zábava na koupališti

Kromě plavání si můžete užít jízdu na tobogánu. Nejmenší děti si určitě užijí překrásné prostředí brouzdaliště se změkčenou podlahou s zábavnými doplňky. Hned vedle je pro nejmenší připravené suché dětské hřiště.

Z areálu koupaliště je dostupný minigolf nebo trampolínový park. Na písečném hřišti si můžete zahrát plážový volejbal nebo nohejbal.

Zázemí koupaliště

Pokud na koupaliště přijedete na kole, pak vás jistě potěší úschovna kol.

Na koupališti je prostorná převlékárna s možností uložit si cennosti do uzamykatelných skříněk. Blízko převlékárny se nachází stánky s občerstvením a jinými dobrotami. Nutnou nezbytností je WIFI připojení k internetu.

Koupaliště Bažantnice Kladno

Letní koupaliště Bažantnice se nachází pod chatovou oblastí na úpatí lesa se stejným názvem. Kdo to zde nezná, ten na koupaliště bez pomoci netrefí. Ale nezoufejte. Všichni lidé z Kladna vědí, jak se na koupaliště dostat a určitě vám rádi poradí.

Pokud jedete autem, tak si poznamenejte jako hlavní záchytný bod parkoviště u obchodního centra Oáza. Zde můžete zaparkovat. Odtud musíte dojít do blízkého lesa, kterým projdete až na druhý konec, kde leží koupaliště. Cest k němu vede několik, ale ukazatele jsou pouze na té hlavní cestě.

Koupaliště bylo řadu let uzavřené kvůli nevyhovujícímu až téměř dezolátnímu stavu atrakcí a jejich okolí. Nakonec bylo rozhodnuto koupaliště zcela rekonstruovat. Nezůstal zde kámen na kameni. Koupaliště dostalo nový bazén ve tvaru velryby. Bazén je v jednom celku s brouzdalištěm, mělkým a hlubokým bazénem. Samozřejmě jsou jednotlivé bazény oddělené.

Zábava na koupališti

Na své si přijde každý. Pro nejmenší je zde k dispozici dětské hřiště, brouzdaliště i pořádná hloubka. Do největší hloubky vede široká tvarovaná skluzavka. Je sice krátká, ale zábavná.

V areálu koupaliště se nachází minigolf.

Zázemí koupaliště

Pro cyklisty je na koupališti k dispozici úschovna kol.

Na koupališti jsou převlékací kabiny, která se nachází v hlavní budově společně s pokladnou. Na koupališti jsou k dispozici malé skříňky, které slouží k úschově cenností.

Občerstvení na koupališti nabízí starou dobrou klasiku. Od hranolek, klobás a párku v rohlíku až po vařenou kukuřici nebo smažák

Podobné příspěvky