Stadion Sletiště Kladno

Městský stadion Sletiště Kladno nabízí možnost odpočinku, sportovního vyžití a aktivní zábavu nejmenším i těm nejstarším. Na velkém prostranství sportovního areálu najdete desítky atrakcí, dětská hřiště, in-line dráhu nebo víceúčelové hřiště s umělou trávou.

[toc]

Sportovní areál Sletiště Kladno patří do sportovních areálů SAMK kam patří například Aquapark Kladno a koupaliště Kladno. Stadion s krásným a udržovaným zázemím nabízí spoustu možností pro aktivní sportovce, aktivní odpočinkáře, seniory a hlavně pro rodiny s dětmi. Na své si přijde opravdu každý díky rozlehlému prostranství a jeho vybavení. Kolem stadionu Sletiště ve například cyklostezka, v areálu naleznete in-line dráhu, dětská hřiště, pískoviště. A to vše v perfektním stavu a zadarmo.

Sletiště Kladno je úžasné místo pro sportovce a rodiny s dětmi

O zrod Sletiště se postarali Sokoli ve 20. letech 20. století. Magistrát města Kladna toto prostranství postupně rekonstruuje a udržuje od 90. let. Areál se postupně rozšiřuje o další sportovní atrakce a náčiní.

V nedávné době zde bylo instalováno zázemí pro streetworkery nebo lanová dráha v korunách stromů.

Mezi dlouhodobé a hojně navštěvované sportovní koutky patří například tenisové kurty nebo fotbalové hřiště s umělou trávou.

Rodiny s malými dětmi si určitě nenechají ujít obří dětské hřiště s desítkami atrakcí. Za zmínku stojí eurokolotoč, skluzavky, pískoviště, tabule na kreslení, lezecká stěna a různé houpačky a houpadla.

In-line drána na Sletišti

Velcí sportovci si přijdou na své. Například díky in-line dráze s hladkým asfaltem, která vede až do odlehlého kouta stadionu Sletiště. In-line dráha nepaří mezi nejdelší ani nejtěžší v České republice. Okruh dráhy měří 560 metrů, ale můžete si ho prodloužit díky jeho napojení na cyklostezku.

Areál sportoviště se rozrostl kolem původní oválné běžecké dráhy. Tu sice obyčejní návštěvníci Sletiště Kladno nemohou využívat, ale okolo atletického oválu vede cesta, kterou s oblibou využívají běžci. Běžecký okruh má téměř 600 metrů. To není mnoho, ale můžete vyběhnout do blízkého lesa Lapáku, kde je připraveno několik běžeckých okruhů různých délek.

Street workout a posilování na Sletišti

Kladno uposlechlo poptávku po moderních sportech. Pro sportovce, kteří rádi posilují s vlastní vahou těla, je zde unikátní hřiště. Hřiště pro street workout se rozléhá na místě s rozměry 10×11 metrů. Naleznete zde různé hrazdy, žebřiny, bradla nebo lavici. U správy stadionu si můžete zapůjčit třeba kruhy.

Areál Sletiště myslí i na seniory. Pro ně je zde Fitpark s různými cvičebními stroji nebo hřiště na pétanque.

11 fitness strojů je zde samozřejmě připraveno pro všechny věkové kategorie. Každý stroj disponuje podrobným návodem k použití a popisem procvičovaných partií.

Občerstvení a zázemí na kladenském Sletišti

V areálu stadionu Sletiště Kladno se nachází 2 občerstvovací stánky. Jedná se opravdu pouze o rychlé občerstvení, takže nečekejte vyvážená jídla, na které si potrpí řada sportovců. Na své si naopak přijdou příznivci nezdravého stravování, které tak nějak patří k českému folkloru.

Těšit se můžete na hranolky, párek v rohlíku, utopence nebo klobásu.

Areál Sletiště disponuje toaletami, přebalovacím pultem a údajně je zde WIFI zdarma.

Parkování u Sletiště je zdarma. Automobil můžete zaparkovat, takřka přes silnici od Sletiště. Parkoviště je rozlehlé, ale občas přeplněné. Buď můžete čekat, až se uvolní místo nebo můžete zaparkovat o kus dál v přilehlé ulici.

Na fotbálek na Sletiště Kladno

Patříte mezi příznivce malého fotbalu? Pak můžete využít multifunkční hřiště s umělou trávou, které stadion Sletiště Kladno nabízí různým rekreačním sportovcům a klubům za mírný poplatek. Hřiště s rozměry 10 x 30 metrů má povrch pokrytý umělou trávou třetí generace LigaTurf260. Určitě si hřiště předem rezervujte v rezervačním systému.

Basket a tenisové kurty na Sletišti

Městský stadion Sletiště Kladno má na svém území také basketbalové hřiště a tenisové kurty. Jak basketbal, tak tenis vyžadují hřiště se speciální údržbou. Z toho důvodu si za oba sporty na Sletišti připlatíte.

Na Sletišti je celkem 5 tenisových kurtů s antukou, které si můžete pronajmout na hodinu a více.

Basketbalové hřiště prošlo rekonstrukcí. Původní asfaltový povrch hřiště nahradila příjemnější pryžová povrchová úprava

Fotogalerie

Podobné příspěvky