Mladík z Braškova vyzdvihl z hlubin rybníka bombový poklad

Magnet fishing se jeví jako nevinná zábava, při které můžete s magnetem nalézt pod vodní hladinou historicky zajímavé předměty. Jeden takový historický předmět se podařilo nalézt devatenáctiletému muži z Braškova na Kladensku. Muž hledal pod vodní hladinou braškovského rybníku svůj vytoužený poklad, ale určitě netušil, že to co nalezne bude vážně bomba.

„Ve středu 24. července 2019 se na Policii ČR obrátil devatenáctiletý mladík z Kladenska, že jen několik minut po druhé hodině odpolední v rybníku v obci Braškov nalezl granát. Pod vodní hladinou se snažil „vylovit poklad“ při tzv. magnet fishingu,“ uvedla tisková mluvčí nprap. Michaela Nováková.

K rybníku ihned po oznámení vyjeli policisté Obvodního oddělení Unhošť, kteří místo nálezu zajistili a cestou operačního důstojníka si vyžádali příjezd pyrotechnika. Do příjezdu specialisty policisté místo střežili. Vzhledem k tomu, že se rybník nachází podél hlavní silnice v obydlené zóně, byla nutná evakuace osob a objektů.

Policista z Pyrotechnické služby Policejního prezídia po příjezdu na místo konstatoval, že se jedná o ruční tříštivý granát ruské výroby z druhé světové války, který zajistil a následně odvezl k likvidaci.

Policie apeluje na všechny nálezce

Za žádných okolností se neobávejte nález munice oznámit. Činíte tak v dobré víře ve snaze zabránit škodám na životech, zdraví a majetku osob. I kdyby přivolaný pyrotechnik na místě konstatoval, že se o munici nejedná, nebude vám nic vyčítat, ani nemusíte výjezd Policie ČR hradit. Je lepší, když policie věc prozkoumá preventivně, než aby došlo k výbuchu.

Podobné příspěvky