Důchodce se řítil v protisměru po dálnici. Zbytečně riskoval svůj i cizí životy

Účastníci provozu na dálnici D7 si užili 28. července po 22. hodině opravdu nevšední adrenalinový zážitek. V protisměru se zde řítil Hyundai i20. Řidič svou neopatrností riskoval nejen svůj život, ale i životy ostatních účastníků silničního provozu.

„Dne 28. července 2019 po desáté hodině večerní přijal operační důstojník na linku 158 celkem sedm oznámení ze strany řidičů jedoucích po dálnici D7, že na této komunikaci ve směru z Prahy na Slaný jede mezi 18 a 9 km v odstavném pruhu v protisměru osobní vozidlo zn. Hyundai I20 s blikajícími výstražnými světly,“ sdělila mluvčí kladenské policie nprap. Michaela Nováková.

Na D7 nejde o první případ, kdy se zde někdo vydal na cestu v protisměru. Nedávno zde bylo přistiženo několik řidičů, kteří se v koloně otočili do protisměru, protože nechtěli stát v koloně, kterou zapříčinila nedaleká dopravní nehoda. V případě těchto řidičů šlo o riskantní lidskou hloupost, která mohla mít nedozírné následky. Případ z 28. července má však jiné rozuzlení.

„Policisté, kteří ihned po oznámení vyjeli na místo, zastavili tento automobil a zjistili za volantem jedenasedmdesátiletého muže. Ten své jednání omlouval tím, že špatně sjel na nájezdu na dálnici. Alkohol byl u seniora vyloučen na místě provedenou dechovou zkouškou,“ dodává Michaela Nováková.

Skutek je prošetřován jako přečin obecné ohrožení z nedbalosti a muži hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Podobné příspěvky