Tom hanks

iKladno a Tom Hanks doporučují: Altas mraků

Filmová adaptace románu Davida Mitchella vypráví šest žánrově odlišných příběhů, které se odehrávají v různých časech a na různých místech od začátku 19. století až po postapokalytickou budoucnost. Film zobrazuje myšlenku kontinuální propojenosti našeho bytí a především našich činů napříč časem a prostorem, kde všechno má svoji příčinu i následek, smysl, kde se vrahova duše promění ve velkého hrdinu a kde jediný laskavý skutek v přítomnosti vyvolá revoluci v daleké budoucnosti.

V hlavních rolích se 3. února od 20:00 na Prima Cool představí T. Hanks, H. Berryová, J. Broadbent, H. Weaving, J. Sturgess, S. Sarandonová, B. Whishaw, H. Grant

Tom hanks

Příběh filmu probíhá, stejně jako v románové předloze, v šesti časových rovinách. Ty jsou vzájemně provázané, zároveň však rozlišené pomocí odlišných žánrových vzorců: historický film, životopisné drama, paranoidní thriller, filmová fraška, sci-fi a postapokalyptický film. Oproti románu, jehož příběhy jsou přerušené v půli, aby byly postupně dovyprávěny, se ve filmu jednotlivé roviny divoce střídají a postupně procházejí vývojem. Navazují na sebe pomocí kompozičních prvků, zvukových můstků, paralelismů či motivů. Všech šest rovin přechází do další fáze příběhu vždy společně. V úvodních pěti minutách jsou v rychlém sledu představeny v nějakém klíčovém momentu příběhu, v další půlhodině filmu jsou vysvětleny výchozí situace a vyprávění přechází do další fáze.

Podobné příspěvky