|

Jaromír Jágr pod palbou kritiky, nejen bývalého manažera Rytířů

Nad neúspěchy Ačkového týmu Rytířů Kladno se pozastavil bývalý sportovní manažer Rytířů Martin Vejvoda, který vytasil zajímavé argumenty proč mohli Rytíři ve čtvrtfinále 1.ligy pohořet a poodhalil tak zákulisí dosavadního fungování klubu.

Rytíři Kladno se po čtvrtfinále první hokejové ligy nedostali do elitní extraligové soutěže. Hráčům přitom běžely smlouvy až do dubna. Proto Jaromír Jágr rozhodl, že by měli do té doby trénovat nejen pro své vlastní dobro. To údajně u tří čtvrtin z nich vyvolalo nevoli.

Nicméně, Martin Vejvoda na svém Facebookovém profilu napsal, „Nebudu s Jardou polemizovat, zda se má v březnu trénovat na září. Ale některé věci mě také zlobí.“

Jednotlivé „věci“, které ho rozzlobily se rozhodl dokonce očíslovat, aby se nám snadno četly. A tady jsou.

„1. po sestupové sezoně (poslední zápas byl 20.4.)
se majitel ukáže na zimáku až koncem července!
2. po sestupu se vymění asistenti, ale hlavní trenér ne!
3. do sezony se vstoupí se 7 obránci s průměrným věkem 22,5 let!!!
4. není nikdo, kdo by řídil každodenní chod klubu – jeden z výsledků je odpočet bodů:((((.“

Lze z toho vyrozumět, že bez rozhodovacích práv to prostě nejde, ale proč je majitel klubu někomu neudělí? O tom se můžeme jen dohadovat.

Dobrou zprávou, zejména pro Jaromíra Jágra je, že má na budoucí post výkonného manažera klubu z čeho vybírat, protože pod „stavem“ Martina Vejvody se vyjádřilo hned několik odborníků na celou problematiku, mimo jiné i Jan Kruliš, který k celé věci napsal „Čau marty, Co je příčinou všeho je přístup Jardy k vedení klubu!“

Více z celé diskuse zde: https://www.facebook.com/martin.vejvoda.7/posts/818668944893836

Podobné příspěvky