Dva roky a dost! Zaměstnavatelé sledují dosavadní pracovní zkušenosti.

Řada lidí v zaměstnaneckém poměru si při svém vytíženém pracovním životě nedokáže představit svůj budoucí pracovní život. Ve svém dosavadním zaměstnání jsou spokojeni tak proč se dívat do budoucnosti. Jenže to je právě ta chyba, která jim bude v příštím kariérní životě dělat největší problémy se získáním jiného zaměstnání.

Když se zeptáte zaměstnavatelů nebo personálních pracovníků na co při výběru nového pracovníka často koukají odpovědí, že je to jeho předchozí profesní zkušenost. Přitom se budou předhánět ve vymýšlení nesmyslů zda je lepší když zaměstnanec mění po určitém časovém intervalu práci a nebo zda je lepší když je delší dobu věrný svému chlebodárci.

Váš současný zaměstnavatel bude patrně nejspokojenější když u něho setrváte co nejdéle, protože čím děle je člověk zaměstnán u jedné společnosti tím lépe se naučí svěřené procesy a práce mu jde sama od ruky – tím lépe se dokáže zaměstnavatel odměnit. Jenže zde je právě ten problém pro váš profesní život, protože jednoho dne se může přestat zaměstnavateli dařit a vy přijdete o zaměstnání. Kladno má ve svém okolí řadu velkých firem které každým dnem hledají do svého pracovního kolektivu další posilu, ale věřte, přihlížet se bude také ke získaným zkušenostem v předchozích zaměstnáních. Čím více zaměstnání vystřídáte tím větší bude šance že vás firma přijme do svých řad.

Podobné příspěvky