Bowlingoví nadšenci z Kladna otvírají nové bowlingové centrum

Nové bowlingové centrum NOVOBOWLING s barem v nákupním centru OAZA Kladno přivítá první milovníky bowlingu tento pátek 6. ledna. Na ploše cca 1600 m2 nabídne 10 profesionálních drah. S nápadem vybudovat na Kladně bowlingové centrum přišli manželé Novotní z Kladna, kteří se jako řada jiných lidí nejdříve věnovali komerčnímu bowlingu při setkáních s přáteli.

Postupem času je ale zlákal profesionálnější sportovní bowling, kterému se věnují již několik let a nadšením ze hry „nakazili“ i celou svoji rodinu. Manželé Novotní chtějí tento zatím spíše opomíjený sport přiblížit na profesionální úrovni malým i velkým zájemcům z Kladna a okolí. Součástí bowlingového centra bude také restaurace pro 80 lidí s rozdělenými prostory pro kuřáky a nekuřáky, kulečníkové stoly a pro nejmenší návštěvníky i dětský koutek. Návštěvníkům začnou sloužit do konce ledna.

Bowling je sport, jehož příznivci se u nás na rozdíl od jiných evropských zemí teprve rodí. Hráči bowlingu jsou nyní převážně lidé, kteří si jednou za čas zajdou s přáteli do baru a pro zpříjemnění atmosféry si zde bowling amatérsky zahrají. I v České republice už ale pomalu roste počet zájemců o sportovní a závodní bowling.

„Díky tomu je zde velký potenciál stavět nová bowlingová centra, která umožní vznikat novým, hlavně žákovským, družstvům, a tím pomáhat, aby se tento sport dostal do většího povědomí veřejnosti. V České republice se hraje bowlingová liga a existuje samozřejmě i Mistrovství Evropy a Mistrovství světa. Například loni v září se v čínském Hong Kongu konalo Mistrovství světa žen a zúčastnily se ho i naše reprezentantky,“ uvedla Soňa Novotná, provozovatelka bowlingového centra v nákupním centru OAZA Kladno.

Při sportovním i závodním bowlingu je stejně jako u jiných sportů samozřejmě důležitá technika a trpělivost. Závodní bowling je navíc specifický tím, že se hraje s různými typy koulí. Takzvané exentrické koule v sobě mají zabudované závaží, které se při hodu rozkmitá a koule se pod určitým úhlem zatočí.

Manželé Novotní doufají, že otevřením bowlingu v nákupním centru OAZA Kladno přispějí k tomu, aby se tento sport dostal do popředí zájmu nejen místních obyvatel, ale aby se stal oblíbeným sportem pro stále více lidí, kteří by se mu chtěli třeba i profesionálně věnovat.

Podobné příspěvky