|

Město chce vidět, jak fotbalový a hokejový klub nakládá s dotacemi

Rada města odsouhlasila návrhy smluv dotací pro vybrané sporty. Ačkoli má magistrát za závazek snižování nákladů, slibuje že na mládežnickém sportu šetřit nebude, chce pouze jistotu že peníze neskončí jinde.

Odsouhlasené návrhy smluv se týkají hlavně úspěšnějších kladenských sportů. Hokeji, fotbalu, volejbalu nebo třeba atletice. I když o hokeji a fotbalu by mnozí z nás mohli polemizovat, ale přes veškeré diskuse se jedná o prestižní české sporty a právě hokej přinesl Kladnu slávu, světu hvězdy. To neznamená že by město přestalo podporovat i ostatní sportovní odvětví hokejbal, aerobik, florbal a jiné sportovní aktivity.

Hokejisté (HC Kladno) dostanou dotaci 22 milionů, z toho stejně jako rok minulý, má být 7 milionů použito na podporu mládežnických družstev. „Přes nutné úspory na dotacích do dětí a mládeže šetřit nebudeme,“ říká dodává primátor Dan Jiránek.

SK Kladno, atletický oddíl A.C. TEPO Kladno dostanou po třech milionech a volejbalisté z Volleyball.cz Kladno, budou podpořeny částkou dva miliony korun. Schválené návrhy smluv musí být ještě předloženy Zastupitelstvu města Kladna.

Dotace pro SK Kladno (fotbal) a HC Kladno (hokej) je podmíněna požadavkem transparentního účetnictví, což je krok rozumný. To neznamená že by se široká veřejnost dozvídala o honorářích hráčů klubu, město požaduje, aby dotace byla oddělena od účtu klubu a v účetnictví. Kladenský primátor Dan Jiránek k tomu dodává, „Chceme mít jistotu, že peníze určené zejména nebo přímo na mládež, neskončí někde úplně jinde.“

Podobné příspěvky