Za porušení dopravních předpisů strážníci nepokutovali, připisovali trestné body

V Kladně proběhlo další oblastní kolo celostátní dopravní soutěže mladých cyklistů. Na této akci se již dlouhodobě podílí také kladenská městská policie.

Devatenáct družstev složených ze žáků základních škol soutěžilo ve čtyřech kategoriích, a to pravidla silničního provozu – teoretická část, simulovaná jízda městem na dopravním hřišti dle pravidel silničního provozu, jízda zručnosti na kole a první pomoc. Kladenští strážníci sledovali jízdu cyklistů a za každé porušení dopravních předpisů neudělovali pokuty, ale připisovali trestné body.

„Těchto akcí zaměřených na děti a jejich dopravní i jinou výchovu se samozřejmě rádi účastníme, protože my jim předáme zkušenosti a ony nám zase své dojmy. Navíc v dnešní době, kdy provoz houstne, je dopravní výchova velmi důležitá. Proto je nezbytné, aby děti už odmala znaly dopravní předpisy a věděly, jak se v provozu správně pohybovat,“ uvedl ředitel Městské policie Kladno Stanislav Procházka.

V první kategorii nakonec zvítězilo družstvo ze stochovské základní školy, ve druhé kategorii si první místo odnesli žáci základní školy Rabasova ve Slaném.

Zdroj: Městská policie Kladno

Podobné příspěvky