Kladno zoo

Kladno zoo a zoopark Aves a Zájezd

Samotné město Kladno zoo nemůže návštěvníkům a obyvatelům nabídnout. Ale díky zoo parkům není v Kladně a jeho okolí o zvířata nouze. Na své si přijdou, jak příznivci opravdových zoo, ale v menším měřítku, tak milovníci divokého ptactva, hospodářských zvířat, šelem a zajíců.

[toc]

Historie kladenské zoologické zahrady

Mělo Kladno zoo? Ano mělo. V 60. – 70. letech byla v Kladně opravdová zoo a to v prostoru pod GDM mezi ulicemi Bellevue a Dr. Foustky. Zoo spolu založili učni z internátu a chovatelé. Učni směli na internátě chovat drobné ptactvo. Nakonec se prostor pod GDM ukázal být dobrý pro vnik něčeho většího. Postupně sem byly přidávány klece a voliéry. Zástupci zoo navázali kontakt s cirkusy, které sem začaly odkládat nepotřebná zvířata. A tím vznikla skutečná kladenská zoo, která nakonec zanikla. Údajně to bylo kvůli nově jmenovanému řediteli oceláren.

Město Kladno se pokusilo zaniklou slávu kladenské zoologické zahrady oživit. Ne, magistrát nezačal shánět klece a zvěř. Vnikl zde projekt Kladno Zoo Park nebo Park Zoologická. V prostranství parku jsou rozmístěna keramická zvířata, která připomínají dřívější zoo.

Zoopark Zájezd

Zájezd sice není Kladno, ale je to sem, co by kamenem dohodil. Zoopark Zájezd je už opravdová zoo. Podle jejich oficiální stránek zde chovají přes 100 druhů nejen exotických, ale i domácích zvířat.

Zoopark Zájezd

Zoopark Zájezd najdete kousek za Kladnem. V jedné malé vesnici se stejným názvem. Můžete se těšit na všechna zvířata od Belgického obra až po veverku. K vidění jsou zde zábavné surikaty, lemuři, rys, klokan, velbloud a spousty dalších.

Dětem se v zooparku bude určitě nesmírně líbit možnost vstoupit přímo do výběhu kde jsou kozy, ovce, králíci a prasátka, na která si mohou opravdu sáhnout. Mimo to nabízí zoo Zájezd naučnou stezku s hmyzím hotelem nebo piknikovou louku.

Praktické informace

[full_width class=“full-info-box“]
[one_half]
Otevírací doba
9:00 – 18:00

Nabídka
Přes 100 druhů zvířat
Dětský koutek
Naučná stezka
Možnost pikniků

Zajímavé programy
Programy pro školy

[/one_half][one_half_last]Vstupné
Dospělí 100 Kč
Děti, senioři 75 Kč
Rodina 2+3 300 Kč
Děti do tří let + ZTP/P zdarma
Parkovné 40 Kč/den

Kontakt a adresa

???? Zájezd, okres Kladno
???? Webové stránky | ☎️ 312 250 889
[/one_half_last]
[/full_width]

Záchranná stanice AVES

Záchranná stanice AVES není opravdovou zoologickou zahradou, ale její návštěvy rozhodně nebudete litovat. V AVESu najdete divoká zvířata, která se sem dostala většinou kvůli zranění. AVES jim říká stálí pacienti, co mají své životní příběhy. Ty si můžete přečíst na oficiálních stránkách záchranné stanice.

Aves záchranná stanice

AVES leží mezi Kladnem a Brandýskem pod Cvrčovicemi. Místní to zde znají jako Čabárnu. Ostatně, vedle AVESU se nachází přírodní vodní park Čabárna.

Praktické informace

[full_width class=“full-info-box“]
[one_half]
Otevírací doba
Léto 9:00-18:00
Zima 9:00-16:00

Návštěvou a svým finančním příspěvkem se můžete podílet na skutečné pomoci pro různá zvířata.

[/one_half][one_half_last]Vstupné
Dobrovolné

Kontakt a adresa

???? Olšany 220, Brandýsek
???? Webové stránky | ☎️ 602 336 014
???? zachr.stanice@seznam.cz
[/one_half_last]
[/full_width]

AVES sice nemůže nabídnout stovky exotických zvířat, ale může vám nabídnout jedinečný pohled na ně z bezprostřední blízkosti. Můžete tak být doslova na pár centimetrů od čápa, kočky divoké, krkavce, sovy pálené, vydry říční, ovcí a všude okolo budou pobíhat zajíci všech věkových kategorií. No uvidíte sami.

Kladno zoo nemá

Tak to vidíte. Kladno zoo, tedy tu opravdovou zoologickou zahradu, nemá, ale na jeho území můžete najít dostatečně kvalitní alternativy. Kladenské zooparky nemají na svých prostranstvích stovky exotických zvířat. Nicméně, ta zvířata, která se tam vyskytují, tak ta vám budou opravdu blíže, než ta ve velkých zoo zahradách.

V současné době není známo, že by magistrát města Kladna zamýšlel projekt vlastní zoologické zahrady. Protože se město nachází v těsné blízkosti hlavního města Prahy, tak nedává zoo projekt smysl. V Praze je jedna z nejlepších zoologických zahrad ve střední Evropě a z Kladna je to do ní, díky MHD, blízko.

Takže, pokud vám nestačí kladenské zooparky, pak určitě navštivte zoologickou zahradu v hlavním městě.

Podobné příspěvky