Kladno streetart workshop

Kladno hledá nejlepší streetartovou malbu. Vyhrát můžete i vy!

Magistrát města Kladna se rozhodl přiblížit se současným trendům umělecké tvorby a zároveň podpořit venkovní aktivity, které se mají stát záminkou k různým setkání. Nejen z toho důvodu se bude 21.9.19 pořádat v Litevké ulici workshop s jasným cílem. Najít nejlepší streetartovou malbu.

Město Kladno reaguje na současné výtvarné trendy, aby nejen zeď na autobusáku dostala nový nátěr. Po úspěšném ztvárnění opěrky u stanice Central ve spolupráci s obchodním domem město chystá v sobotu 21. září workshop u Spirály v Litevské ulici. Každý si bude moci vyzkoušet, jak se dá malovat na velké ploše a pod širým nebem. Samotný objekt TEPO, který sousedí se Spirálou, dostane barevný kabát podle výsledků soutěže, kterou tímto vyhlašujeme.

Hledáme nejlepší návrh pro streetartovou malbu na objekt TEPO v Litevské ulici, (zde odkaz na mapu) . Vytvořte grafický návrh na nejméně jednu stěnu TEPO objektu. Tématem malby je „Setkání na Kladně“. Zpracovatel vítězného návrhu dostane k dispozici materiál na vytvoření díla a poukázky do obchodního domu Central Kladno v celkové hodnotě 8 000 Kč. Pokud by se potkalo více návrhů, které by bylo vhodné pro ztvárnění na objektu zkombinovat, bude odměna rozdělena. Nejlepší návrhy bude vybírat porota složená ze zástupců Centralu a města Kladna.

Více k tématu soutěže

Okrsek 4 je jednou z nejnovějších a nejlidnatějších částí sídliště Kročehlavy. Problémy není potřeba hledat dlouho, od parkování, po potíže s údržbou zeleně, úklidem po zanedbané chodníky. Pro spoustu lidí není život na sídlišti nijak zvlášť příjemný. Proč? Důvody jsou různé, bydlení ve vysokém panelovém domě není pohodlné, není tu kam jít, není se kde setkat. Proto volíme pro soutěž téma Setkání na Kladně. Chceme, aby tento vnitroblok napříště měl v sobě něco unikátního, co na jiném místě v sídlišti nenajdete. Barevný objekt, místo setkání, dobrou energii, novou inspiraci. Sousední Spirálu vnímáme jako silný a kreativní element, který by měl expandovat do sídliště a více ovlivnit jeho atmosféru a tohle je první pokus, jak to udělat. Reagujeme na současné trendy v umění a rádi bychom, aby malba přitahovala a probouzela aktivity ve venkovním prostoru, aby se stala místem setkání.

Chcete se zúčastnit?
Pošlete do 5. září svůj grafický návrh na email anna.gamanova@mestokladno.cz. Porota následně rozhodne do 14. 9. 2019.

Realizace vítězného návrhu podle dohody v týdnu 17. – 21. 9. 2019, se slavnostním otevřením a domalováním v sobotu 21. 9. 2019

Program workshopu v sobotu 21. září 2019

14.00 vernisáž exteriérové výstavy Okrsek 4- o cenu Antonína Raymonda
14.30 začátek výtvarných dílen pro zájemce o streetart, hry pro děti, občerstvení
15.00 živá hudba
16.00 vyhlášení vítěze soutěže na TEPO objekt, slavnostní „otevření“, předání ceny
17.00 odhadovaný konec akce

Zdroj: mestokladno.cz

Podobné příspěvky