Libovice je Středočeská Vesnice roku 2019

Libovice vesnice roku 2019 Kulturně sportovní odpoledne, Foto: Facebook Libovice

Libovice na Kladensku se stala Středočeskou Vesnicí roku 2019. Obec za sebou nechala 204 dalších obcí, které se také přihlásily do 25. ročníku této soutěže. Obec přitom není v soutěži žádným nováčkem a ocenění se ji dostalo i minulý rok. I když nebylo zlaté.

Tentokrát však obec Libovice získala hlavní ocenění: ZLATÁ STUHA – vítěz krajského kola.

Libovice se zúčastnila soutěže i minulý rok. Už loni získala diplom za rozvíjení lidových tradic a diplom za harmonické začlenění Jedlého parku do okolní krajiny. A už loni zaujala hodnotitelskou komisi.

Starosta obce Petr Ibl řekl v rozhovoru pro Český rozhlas, „Nečekali jsme to. Zúčastnili jsme se především kvůli zábavě, kterou jsme s tím měli.“

Komise na celé obci ocenila zejména její vesnickou pospolitost, občanskou soudržnost a snahu o zachování typického venkovského rázu.

Život obce je úzce propojen se spolkovou činností a do všech akcí a projektů jsou zapojovány od počátku také děti a mládež. Obec představila komisi svou přirozenou vesnickou pospolitost, občanskou soudržnost a snahu o zachování typického venkovského rázu. Z celé prezentace vyzařovalo, jak jsou Libovičtí po právu hrdi na svůj domov. Všechny tyto skutečnosti vedly k rozhodnutí, že letošním středočeským držitelem Zlaté stuhy se stala právě obec Libovice.

Vesnici roku 219 můžete navštívit i vy. Leží nedaleko Kladna. Blízko města Slaný. Z Kladna je to do Libovice necelých 18 kilometrů. Libovice skutečně žije. To si můžete ověřit i na její Facebookové stránce (FB stránky Libovice). Nestojí to za malý výlet?

Dnes nejčtenější
Magnet fishing se jeví jako nevinná zábava, při které můžete s magnetem nalézt pod vodní
Puntíky a jiné barevné tvary se šíří po chodnících v Kladně. Nejde o nějakou vážnou
Kladenskému toxi týmu kriminalistů se v minulých dnech podařilo odhalit skupinku osob, která kempovala mezi