Libovice vesnice roku 2019

Libovice je Středočeská Vesnice roku 2019

Libovice na Kladensku se stala Středočeskou Vesnicí roku 2019. Obec za sebou nechala 204 dalších obcí, které se také přihlásily do 25. ročníku této soutěže. Obec přitom není v soutěži žádným nováčkem a ocenění se ji dostalo i minulý rok. I když nebylo zlaté.

Tentokrát však obec Libovice získala hlavní ocenění: ZLATÁ STUHA – vítěz krajského kola.

Libovice se zúčastnila soutěže i minulý rok. Už loni získala diplom za rozvíjení lidových tradic a diplom za harmonické začlenění Jedlého parku do okolní krajiny. A už loni zaujala hodnotitelskou komisi.

Starosta obce Petr Ibl řekl v rozhovoru pro Český rozhlas, „Nečekali jsme to. Zúčastnili jsme se především kvůli zábavě, kterou jsme s tím měli.“

Komise na celé obci ocenila zejména její vesnickou pospolitost, občanskou soudržnost a snahu o zachování typického venkovského rázu.

Život obce je úzce propojen se spolkovou činností a do všech akcí a projektů jsou zapojovány od počátku také děti a mládež. Obec představila komisi svou přirozenou vesnickou pospolitost, občanskou soudržnost a snahu o zachování typického venkovského rázu. Z celé prezentace vyzařovalo, jak jsou Libovičtí po právu hrdi na svůj domov. Všechny tyto skutečnosti vedly k rozhodnutí, že letošním středočeským držitelem Zlaté stuhy se stala právě obec Libovice.

Vesnici roku 219 můžete navštívit i vy. Leží nedaleko Kladna. Blízko města Slaný. Z Kladna je to do Libovice necelých 18 kilometrů. Libovice skutečně žije. To si můžete ověřit i na její Facebookové stránce (FB stránky Libovice). Nestojí to za malý výlet?

Podobné příspěvky