Výroba opia na kladensku

Při kempování si krátili dlouhou chvíli výrobou drog

Kladenskému toxi týmu kriminalistů se v minulých dnech podařilo odhalit skupinku osob, která kempovala mezi Dřetovicemi a Zájezdem poblíž makového pole. Při akci s názvem Palice se podařilo odhalit osoby, které nejenže neoprávněně kempovali v přilehlém remízku, ale bylo zde i podezření na porušování zákona při výrobě drog.

„Policisté měli podezření, že tito lidé neoprávněně nařezávají makovice máku setého a následně zpracovávají vytékající opium za účelem dalšího zpracování. Toto podezření se naplnilo, když 10. července 2019 provedli kriminalisté výše zmiňovanou akci. Při realizaci byl zadržen při útěku jeden muž a dalších devět osob bylo vyzváno k podání vysvětlení. Mezi těmito osobami se podařilo zjistit i celostátně hledanou osobu s nástupem do výkonu trestu,“ řekla k celé události tisková mluvčí nprap. Michaela Nováková.

Policistům se podařilo zjisti, že skupina používá opium převážně pro svoji vlastní potřebu, ale jeho přebytky také dále distribuuje.

„Na místě byl zajištěn rostlinný materiál, speciálně upravené nože sloužící k nařezávání makovic a laboratoř na zpracování. Zajištěný materiál rostlinného původu, ale i krystalická látka, která byla zajištěna u jedné z osob, byl odeslán na odborné expertízy. U krystalické látky bylo následně zjištěno, že se jedná o pervitin. Na další odborné expertízy vyšetřovatel nyní čeká,“ dodává nprap. Michaela Nováková.

10 členná skupina osob ve věku od 20 do 45 let je podezřelá z přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Za tento trestný čin jim hrozí až 5 let vězení.

Podobné příspěvky