Tomás Plekanec pro Rytíři Kladno

Rána pro kladenské Rytíře. Plekanec se upsal Brnu

Mohl to být největší tahák extraligy. Jágr a Plekanec v jednom týmu a na jednom ledě. Tomáš Plekanec dal nakonec pragmaticky přednost týmu Kometa Brno, a hvězdná sestava extraligového nováčka se rázem rozplynula. Už teď se Tomáš Plekanec těší na svůj první zápas v Kladně, ale tentokrát v roli soupeře.

„Na Kladně jsem vyrostl, je to můj domov,“ řekl Tomáš Plekanec na tiskové konferenci, která se konala jako první oficiální oznámení jeho nového kontraktu s Brnem. „Cíl dostat Kladno zpět do extraligy jsme s klukama splnili,“ řekl dál Plekanec.

Rytíři Kladno přišli o výkonnou posilu. Tomáš Plekanec byl v baráži o extraligu bezkonkurenčně neužitečnějším hráčem. Z 11 zápasů získal 14 bodů. Za ním se s 11 zápasy a 13 body umístil Jaromír Jágr a na 3. příčce se 12 zápasy a 9 body se umístil Ladislav Zikmund

Tomáš Plekanec zdaleka není za zenitem a v hokeji má stále co nabídnou. O tom svědčí například nabídky ze Švýcarska nebo KHL. Nakonec se rozhodl pokračovat s hokejem v Česku s extraligovým klubem, který má velký potenciál vyhrát celou soutěž. „Teď jsem si dal další cíl v jednom z nejlepších klubů u nás,“ řekl Plekanec.

Podobné příspěvky