Sprejer řádil na kladenském nádraží. Způsobil škodu za 10 tisíc korun

Graffiti je v posledních dnech oblíbené téma. Zejména v Praze v okolí Karlova mostu si v současné době s graffiti užívají spoustu zábavy. Ačkoli z pražských památek grafity nečekaně mizí, v Kladně se zaměstnanci Českých drah potýkají s opačným jevem.

S sobotu 27. července v noci oznámil na linku 158 pracovník Českých drah, že v době mezi 1:00 – 2:30 někdo posprejoval vagon na vlakovém nádraží v ulici Milady Horákové. Vandal se musel v této době pořádně činit, protože posprejoval 12 metrů dlouhý vagon. Způsobil tím škodu ve výši 10 000 Kč.

Během necelých 2 hodin posprejovat takový kus plochy muselo dát ohromnou práci. Podle některých odborníků z řad natěračů a lakýrníků se může jednat o nadějnou vycházející hvězdu z řad lakýrnického dělnictva, kterou by možná ráda zaměstnala nejedna z blízkých továren.

Zájem o jeho osobu však projevila i Policie ČR. Případ je prošetřován jako přečin poškození cizí věci a pachateli hrozí trest odnětí svobody na jeden rok. Proto bude PČR ráda za jakoukoli informaci, která povede k dopadení tohoto výtečníka.

„Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na Obvodní oddělení policie Kladno – Kročehlavy, nebo mohou kontaktovat vyšetřovatele případu na telefonním čísle 974 873 576. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158,“ dodává tisková mluvčí nprap. Michaela Nováková.

Podobné příspěvky