Sprejer řádil na kladenském nádraží. Způsobil škodu za 10 tisíc korun

Graffitti Kladno nádraží Ilustrační foto.

Graffiti je v posledních dnech oblíbené téma. Zejména v Praze v okolí Karlova mostu si v současné době s graffiti užívají spoustu zábavy. Ačkoli z pražských památek grafity nečekaně mizí, v Kladně se zaměstnanci Českých drah potýkají s opačným jevem.

S sobotu 27. července v noci oznámil na linku 158 pracovník Českých drah, že v době mezi 1:00 – 2:30 někdo posprejoval vagon na vlakovém nádraží v ulici Milady Horákové. Vandal se musel v této době pořádně činit, protože posprejoval 12 metrů dlouhý vagon. Způsobil tím škodu ve výši 10 000 Kč.

Během necelých 2 hodin posprejovat takový kus plochy muselo dát ohromnou práci. Podle některých odborníků z řad natěračů a lakýrníků se může jednat o nadějnou vycházející hvězdu z řad lakýrnického dělnictva, kterou by možná ráda zaměstnala nejedna z blízkých továren.

Zájem o jeho osobu však projevila i Policie ČR. Případ je prošetřován jako přečin poškození cizí věci a pachateli hrozí trest odnětí svobody na jeden rok. Proto bude PČR ráda za jakoukoli informaci, která povede k dopadení tohoto výtečníka.

„Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na Obvodní oddělení policie Kladno – Kročehlavy, nebo mohou kontaktovat vyšetřovatele případu na telefonním čísle 974 873 576. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158,“ dodává tisková mluvčí nprap. Michaela Nováková.

Dnes nejčtenější
Účastníci provozu na dálnici D7 si užili 28. července po 22. hodině opravdu nevšední adrenalinový
Kladenskému toxi týmu kriminalistů se v minulých dnech podařilo odhalit skupinku osob, která kempovala mezi
Puntíky a jiné barevné tvary se šíří po chodnících v Kladně. Nejde o nějakou vážnou