Policie rozdávala letáky houbařům

V současné době probíhá houbařská sezona a většina houbařů za svým koníčkem přijíždí ve svých vozidlech, která ponechávají zaparkovaná na odlehlých místech. Preventivně informační skupina Kladno uskutečnila preventivně bezpečnostní akci zaměřenou na zaparkovaná vozidla houbařů nedaleko lesních porostů a polních cest.

V rámci této akce policistky provedly kontrolu zabezpečení těchto vozidel a dále umisťovaly za stěrače automobilů informační letáky upozorňující řidiče na možné nebezpečí. Majitelé jsou upozorňováni, že největší riziko znamená ponechat ve vozidle věci, které lákají nenechavce. Nejčastěji zde bývají opomenuty mobilní telefony, doklady, peněženky, ale i různá zavazadla. Mnozí řidiči také auto nedostatečně zabezpečí tím, že zapomenou zcela uzavřít boční, či střešní okna.

Všichni řidiči i spolucestující by si měli uvědomit, že „Auto není trezor“ a zbytečně zde neponechávat věci, které jsou po opuštění vozidla snadnou kořistí pro zloděje. Tato preventivně bezpečnostní akce proběhla na území lesních lokalit města Kladno, Stochov a Unhošť a byla provedena kontrola u 47 osobních vozidel. Rádi konstatujeme, že při této akci nebylo nalezeno žádné vozidlo poškozené vloupáním. V této preventivní činnosti budeme v dalších týdnech nadále pokračovat.

Zdroj: Policie ČR

Podobné příspěvky