Rada města schválila první milionové projekty

radnice kladnoNa své si v příštích měsících přijdou zejména děti a sportovci, rada města Kladna schválila doporučení Řídícího výboru IPRM. Nové projekty bude město Kladno spolufinancovat z evropských fondů.

IPRM (Integrovaný plán rozvoje města) doporučil pro letošní rok zahájit realizaci celkem deseti projektů. Projekty zahrnují výstavbu a úpravu dětských hřišť. Příkladem uveďme, hřiště v ulici Zádušní a Mostecká a u 9. ZŠ Školská. Celková výše nákladů by měla dosáhnout částky kolem 7,9 milionu Kč.

Nákladnějším projektem, kolem 120 milionů, bude rekonstrukce bývalých kasáren. Primátor Dan Jiránek chce v bývalých kasárnách postavit zcela novou budovu biomedicínské fakulty ČVUT. „S biomedicínou intenzivně jednáme. Již nyní mají pozemky za symbolickou částku pronajaty a já doufám, že rozšíření studijní kapacity aktuálně ve světě jednoho z velmi žádaných oborů, se právě tady u nás na Kladně, povede,“ dodává Dan Jiránek.

Sportovci se dočkají také svých hřišťátek. Kladno chce otevřít tři nová sportoviště v ulici Štechova, u ZŠ Amálská a u 9. ZŠ Školská. Cena realizace dosáhne zhruba 14,3 milionu Kč.

Na své si přijde i chátrající budova bývalého kina Sokol, IPRM čeká v současné době na souhlasné vyjádření od kladenských Sokolů.

Podobné příspěvky