Pirátský kandidát Ivo Vašíček se bude také ucházet o senátorské křeslo

Foto: Ceskapiratskastrana.cz
Česká pirátská strana potvrdila 3. místopředsedu, Ivo Vašíčka, jako kandidáta do Senátu ČR v kladenském obvodě.

Ke středním Čechám má Ivo vřelý vztah, přes deset let života prožil v obci Zvole a situaci občanů kteří denně dojíždějí za prací do Prahy tak dobře rozumí.

Svojí politickou angažovaností chce společnosti pomoci zvládnout strukturální změny vyvolávané rozvojem technologií. Je prezidentem ČIMIB (Český institut manažerů informační bezpečnosti). Právo na svobodné šíření informací a na soukromí považuje za základ všech osobních svobod. Citace: www.ceskapiratskastrana.cz.

Sám Ivo Vašíček svoji kandidaturu komentoval slovy: „Současný politický systém hájí zájmy podnikatelských skupin a nadnárodních korporací. Nemohu to zatím změnit. V roli senátora budu získávat pro občany důležité informace a sdílet je na Internetu“, říká Ivo Vašíček.

Česká pirátská strana, krom jiného, stojí také za projektem PirateLeaks, což je obdoba Wikileaks, která rozpoutala rozruch v minulých týdnech a její zakladatel se objevil ve všech významných médiích po celém světě. Wikileaks a PirateLeaks se zaměřují na úniky zatajovaných informací z úřadů, přičemž PirateLeaks se zaměřuje na české úřady a ministerstva.

Podobné příspěvky