V Kladně odhalena pěstírna konopí

Kladenská policie odhalila na Kladně další nelegální pěstírnu konopí. Policie uskutečnila na podkladě získaných důkazů razii na rodinný dům v Patejdlově ulici na Kladně.

Právě zde došlo ze strany dvou cizích státních příslušníků k nepovolené výrobě psychotropních látek (marihuany). Cizinci si domek pronajali již loňský rok přes agenturu za běžný nájem. Oba muži byli zatknuti při domovní prohlídce, protože policie odhalila pěstírnu marihuany doslova po celém objektu. Ve sklepě a všech místnostech v přízemí a prvním patře. Stěny v prvním patře, kam byl umístěn vývod na vzduchotechniku, pokrývala z velké části plíseň.

Elektrické vedení bylo napojené jako neoprávněný odběr vedlo mezi jednotlivými patry vyseklou dírou ve stropě, vzduchotechnika byla vedena po schodech a po podlaze. Celkem bylo zajištěno 1790 kusů rostlin o velikosti od 12cm do 120 cm s rozsáhlým okvětím. Rostliny budou předmětem chemického zkoumání ke zjištění množství látky delta 9 THC.

„S oběma muži bylo zahájeno trestní stíhání pro podezření ze spáchání zločinu Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a to ve formě spolupachatelství. Za jejich jednání jim hrozí trest odnětím svobody až na 10 let“, uvedla nprap. Jana Dětská.

Podobné příspěvky