Kino Hutník pobouřilo přidělování dotací

Představitele legendárního kladenského kina „Hutník“ pobouřilo přidělování dotací od města Kladna. Jednalo se o konkrétní částku věnovanou veřejným toaletám na náměstí Svobody.

Ve středečním příspěvku na sociální síti Facebook zaznělo toto prohlášení:

Kino Hutník Kladno si ověřil informaci od přítele na FB , že WC na nám. Svobody jsou dotovány Kladenským magistrátem 2,2 milionu Kč ročně . Jen tak dál kladenští radní ,poslední kino jen tak,tak přežívá ale záchodky vzkvétají, asi opravdu budeme muset v kině udělat veřejná WC a požádat o dotaci. Mimochodem kino v Berouně dostává ročně na provoz dotaci 2miliony Kč a to včetně WC!!!!

Není od věci připomenout že veřejné toalety město nutně potřebuje a možná jsou hojně využívány veřejností. O konkrétní částce 2,2 milionu ročně nemáme bližší informace – zda jsou pouze pro WC na náměstí Svobody nebo pro celé město.

Mělo by se město starat o kulturní vyžití v soukromém sektoru?

Kino Hutník zajisté přežilo nejednu lapálii co se živobytí týče. V době multikin, které ukrojí z celého trhu největší krajíc, se získavají návštěvníci daleko hůře než před lety. Největší nesnáze přicházejí pro provozovatele při požadavku na lepší technické zázemí, které rozhodně není za nemalé peníze. Dalším problémem pro malá kina jsou filmové novinkny přicházející na filmová plátna. Ty jsou taktéž rozděleny mezi multikulturní stánky velkých korporací.

Zde je kámen úrazu. Na Kladně pomalu a jistě vzniká nový projekt na obchodní centrum kde zajisté bude i multikino zvučného a ještě více slavného jména. Má v tuto chvíli cenu dotovat společnost jejíž budoucnost je více než nejistá? Pokud kino Hutník přijde s jasným konceptem nové realizace lákání diváků tak by dotaci mělo dostat už z důvodu posledního „původního“ kina ve městě.

Podobné příspěvky

Jeden komentář

  1. V „legenárním“ kině Hutník jsem byl naposledy před lety a kvalita zvuku mě znechutila natolik, že jsem tam od té doby nevkročil a do kina chodím v Praze. Dotovat takové zařízení z peněz města = nás všech je špatný nápad, ať je kino legendární jak chce. Částka na WC mě pravda trochu překvapila, ale je bez diskuzí, že veřejné WC je prostě potřeba.

Komentáře jsou uzavřeny.