Chlupatá odplata: Když se zvířata rozzuří

Komedie pro celou rodinu s názvem Chlupatá odplata, ve které se horda lesních zvířátek postaví proti lidským vetřelcům, je podívanou plnou akčních scén, triků a bezpočtu komických situací, při kterých doslova přechází zrak… Do kin jej uvede distribuční společnost HCE 3. června.

Když projektant Dan Sanders (Brendan Fraser) přijímal zakázku postavit v oregonské přírodě ekologické sídliště, netušil, co ho čeká. Všechny jeho dobré úmysly se hroutí tváří v tvář svérázné manželce (Brooke Shieldsová) a pubertálnímu synovi (Matt Prokop), ale především při střetnutí s armádou zvířátek, která se nehodlají svého lesa jen tak vzdát. Zoo Zájezd. V čele lesního povstání stojí „generalissimo“ – mýval Scooby. Jeho zvířecí armáda připomíná povstání divošského kmene, který dává najevo, kdo je tady pánem. Není před nimi úniku, není se kam schovat, a veškerá snaha čelit sérii rafinovaných útoků je marná. To ovšem poskytuje (nejen dětskému) divákovi skvělou zábavu. Komické, výbušné situace plné gagů se valí jedna za druhou. Zvířecí svět dává našemu hrdinovi takovou školu, že na to patrně nikdy nezapomene.

První myšlenka na film Chlupatá odplata se zrodila v hlavách scenáristů Michaela Carnese a Joshe Gilberta během ničivých požárů v jižní Kalifornii v roce 2004. Napadlo je, co by se stalo, kdyby se zvířata rozhodla pomstít lidem za to, jak se k nim chovají. A z prvotního nápadu se postupně rozvinul koncept na celovečerní komedii s originální zápletkou. Přestože jde o rodinnou komedii, chtěli tvůrci vytvořit co nejrealističtější obraz zvířecích hrdinů. „Nesčetněkrát jsme viděli komedie plné roztomilých malých zvířátek, která obvykle mluví nebo jsou prostě animovaná. Rozhodli jsme se vrátit ke klasickým postupům, jako v němém filmu,“ podotýká režisér Richard Kumble.

Režisér Richard Kumble, původně divadelní autor a režisér, na sebe upozornil hned prvním filmem – svéráznou adaptací proslulého románu Nebezpečné známosti, který převedl do současného New Yorku. Následovaly neméně úspěšné komedie Prostě sexy a Miluji tě k sežrání.

Podobné příspěvky