Stovky milionů korun jsou připraveny na revitalizaci areálu Poldovky

Ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek, při nedávné návštěvě Kladna uvedl, že má stát připraveno dalších 300 milionů korun na revitalizaci areálu bývalé Poldovky. Ministr Kocourek také prozradil že na likvidaci škod už bylo vynaloženo asi 1,2 miliardy korun.

„Kladno patří k nejvýznamnějším průmyslovým oblastem České republiky. Těší mě, že se v regionu vedle tradičních oborů daří i modernímu podnikání a inovacím,“ řekl ministr Martin Kocourek. Ministr uvedl příkladem společnost LINET, právě ta je největším výrobcem zdravotnické techniky na světě.

Podle Kocourka prochází Kladno i jeho okolí dlouhou, ale znatelnou proměnou na lehký průmysl. Ministr podotkl že se ministerstvo musí věnovat zejména těm projektům, které pomáhají Kladensko zbavovat následků po těžkém průmyslu nebo zdevastované krajiny po těžbě uhlí.

„Celkem už na Kladensko zamířilo kolem 1,5 miliardy korun, dalších několik stovek milionů je na odstraňování hald ještě připravených,“ řekl ministr Kocourek.

Podle ministra je připraveno 300 milionů a město Kladno musí připravit konkrétní projekty, které umožní jejich čerpání. Primátor Jiránek uvedl, že se v současné době koná výběrové řízení na zhotovitele analýzy, která by měla stát asi 60 milionů Kč.

Ministr Kocourek chce také vyřešit problémy kolem dopravní infrastruktury, podle něho je Kladensko vzhledem k blízkosti hlavního města zanedbáváno.

Podobné příspěvky

Jeden komentář

Komentáře jsou uzavřeny.