Ničení silnic by mělo zabránit zpoplatnění komunikací II. a III. tříd pro kamiony

„Chceme, aby mýtné platily kamiony a náklaďáky ve Středočeském kraji i na silnicích druhé a třetí třídy,“ říká středočeský hejtman MUDr. David Rath a dává tak jasný signál všem dopravcům, kteří se snaží ušetřit tím, že se vyhýbají mýtným branám.

Způsobují tak totiž obrovské škody na komunikacích, které nejsou na takové vytížení stavěny. Dle odborníků jeden plně naložený kamion zničí silnici stejně, jako průjezd zhruba třiceti tisíc osobních vozidel. Náklady kraje na opravu těchto komunikací tak za poslední dva roky „spolkly“ bezmála šest miliard korun. Mýtné je tak řešením, které by mohlo zlepšit dopravní situaci ve Středočeském kraji a částečně zabránit jejich ničení.

Stavbu mýtných bran však Středočeský kraj odmítá. „Ničily by krajinu,“ říká hejtman MUDr. David Rath a je to příliš drahé. Středočeský kraj proto tak bude trvat na vybudování satelitního systému, který je mnohem modernější, levnější a navíc lze zpoplatnit všechny komunikace . „Vybrané peníze by tak šly přímo na opravy silnic, kvůli čemuž bylo mýtné původně zaváděno. Stávající mýtné brány však stěží uživí samy sebe,“ říká středočeský hejtman.

Podobné příspěvky