Město se snaží zachránit psovody

Česká vláda škrtá kde to jen jde. O peníze přijdou stavaři, úředníci, hasiči, policie a zde začíná celý problém. Krajské ředitelství policie ČR Středočeského kraje zrušit oddělení služební kynologie působící v Kladně.

Vedení města Kladna se však s tímto postojem policejního ředitelství nehodlá smířit a chce kladenské policejní psi zachránit za každou cenu. Kladno má podporu i od starostů okolních měst a obcí. Pro zachování služebních psů na Kladně se vyjádřil např. slánský starosta Ivo Rubík, starostka Stochova Stanislava Fischerová, starosta Unhoště Ivan Záboj, i starosta Horoměřic (okr. Praha Západ) Václav Kášek.

Jednou z variant jak na kladně některé psovody zachovat je jejich převelení k Městské policii Kladno. Primátor Dan Jiránek proto dnes přijal zástupce kladenských psovodů policie ČR na radnici a zároveň odeslal otevřený dopis krajskému řediteli policie Středočeského kraje plukovníku JUDr. Václavu Kučerovi.

Vážený pane řediteli,

v návaznosti na informace, které jsem zaznamenal v tisku v souvislosti s rušením nebo omezením počtu policejních psů a psovodů v městě Kladně jsem se rozhodl Vás oslovit s nabídkou pro Vaše policisty. Městská policie Kladno v současné době nemá potřebný počet služebních psů a psovodů, kteří byli od vzniku městské policie vždy součástí výkonu služby strážníků. Chtěl bych Vás proto touto cestou požádat o případnou spolupráci s technickým převedením služebních psů i psovodů k Městské policii Kladno, v současné době můžeme přijmout 4 členy. Naším – a jistě i Vaším – cílem je zachovat bezpečnost ve městě a služební pes je zkrátka významným pomocníkem ve službě strážníka i policisty.

Věřím, že naše nabídka povede alespoň k částečné záchraně psovodů v Kladně a přispěje k bezpečnějšímu životu ve městě.

S pozdravem

Ing. Dan Jiránek
primátor města Kladna

Podobné příspěvky