Po Veleslavínu chybí eskalátor i na kladenském autobusovém nádraží

schodynadraziZpráva o chybějících eskalátorech ve stanici metra Veleslavín, která je hlavním přestupem při cestě na letiště, zasáhla celé Česko. iKladnu se teď, jako jedinému na Kladně, ale i ve světě, podařilo zjistit, že eskalátor chybí i na kladenském autobusovém nádraží.

Zpráva je skutečně šokující, protože si tohoto faktu nikdo nepovšiml celé desítky let. Hlavní přestupní stanice při cestě z Kladna na letiště Václava Havla je opravdu bez jezdících schodů a dodnes si toho nikdo nevšiml.

Podle specialistů na danou problematiku nejde o chybu města. Kladenské autobusové nádraží bylo projektováno ještě v době kdy kufry neměly kolečka, lidé byli zvyklí kufry neustále držet v ruce a nosit je. Proto je nikdy nemohla zaskočit absence eskalátorů a nepotřebovali ani nosiče.

„Jde o civilizační chorobu nazývanou lenost,“ přitakává jeden z oslovených specialistů a zároveň dodává, že kdyby pro cestující autobusového nádraží náhodou byly eskalátory k dispozici, určitě by je začali zneužívat zákazníci přilehlého obchodního domu. Takovému chuligánství by dokázal zamezit jedině nějaký pořadatel, který by se do našponovaného rozpočtu města zcela jistě nevešel.

Podobné příspěvky