Po Veleslavínu chybí eskalátor i na kladenském autobusovém nádraží

schodynadraziZpráva o chybějících eskalátorech ve stanici metra Veleslavín, která je hlavním přestupem při cestě na letiště, zasáhla celé Česko. iKladnu se teď, jako jedinému na Kladně, ale i ve světě, podařilo zjistit, že eskalátor chybí i na kladenském autobusovém nádraží.

Zpráva je skutečně šokující, protože si tohoto faktu nikdo nepovšiml celé desítky let. Hlavní přestupní stanice při cestě z Kladna na letiště Václava Havla je opravdu bez jezdících schodů a dodnes si toho nikdo nevšiml.

Podle specialistů na danou problematiku nejde o chybu města. Kladenské autobusové nádraží bylo projektováno ještě v době kdy kufry neměly kolečka, lidé byli zvyklí kufry neustále držet v ruce a nosit je. Proto je nikdy nemohla zaskočit absence eskalátorů a nepotřebovali ani nosiče.

„Jde o civilizační chorobu nazývanou lenost,“ přitakává jeden z oslovených specialistů a zároveň dodává, že kdyby pro cestující autobusového nádraží náhodou byly eskalátory k dispozici, určitě by je začali zneužívat zákazníci přilehlého obchodního domu. Takovému chuligánství by dokázal zamezit jedině nějaký pořadatel, který by se do našponovaného rozpočtu města zcela jistě nevešel.

Dnes nejčtenější
Nad neúspěchy Ačkového týmu Rytířů Kladno se pozastavil bývalý sportovní manažer Rytířů Martin Vejvoda, který
Skupina ČEZ nabízí všem, bez ohledu na značku operátora, bezplatnou energii pro dobití mobilů, tabletů
Foto: IHHDnešní den 28. března 2015 přišla nečekaně šťastná zpráva. Premiér