Přes 10 tisíc kladenských řidičů si musí vyměnit svůj řidičský průkaz

Platnost některých řidičských průkazů letos končí. Řidiči si tak budou muset na úřadě vyřídit nové. V Kladně se to týká přibližně desítky tisíc řidičů.

Ke konci roku přestanou platit řidičské průkazy vydané v období 1. 1. 1994 až 31. 12. 2000 a řidiči si je musí ze zákona vyměnit. S jejich výměnou by ale neměli otálet. „Nyní nám zbývá vyměnit asi deset a půl tisíce řidičských průkazů, což je téměř 250 výměn týdně. To jsou jenom výměny ze zákona. K tomu provádíme ještě výměnu řidičských průkazů z důvodu změny bydliště, ztráty, odcizení a podobně,“ ilustruje náročnost agendy náměstek primátora Miroslav Vacek.

Úřad proto řidičům doporučuje, aby výměnu svého řidičského průkazu již dále neodkládali. Vyhnou se tak zcela zbytečným frontám. V extrémním případě by někteří řidiči výměnu ani nemuseli stihnout. Tu totiž nelze uskutečnit obratem, jak se možná mnozí domnívají.

Řidiči mohou své průkazy měnit pouze v místě svého trvalého bydliště. Potřebují k tomu vyplněnou žádost, fotografii, stávající řidičský průkaz a občanský průkaz. Žádost se poté odešle do tiskárny cenin a do 14 dnů je připraven nový řidičský průkaz. Existuje také varianta vydání řidičského průkazu takzvaným bleskem, kdy je nové oprávnění vydáno do 5 pracovních dnů. Tato služba je zpoplatněna částkou 500 Kč. Nelze ale spoléhat na to, že tato služba zachrání všechny opozdilce.

Řidiči, kteří nechtějí na úřadě stát ve frontách, mohou využít systému on-line rezervace termínu na webových stránkách www.mestokladno.cz. Nutnost výměny se vztahuje také na řidičské průkazy vydané v rozmezí 1. 1. 2001 až 30. 4. 2004. Jejich držitelé mají čas do konce roku 2013.

Podobné příspěvky