|

Kladenská hokejmánie skončila

Hokejové šílenství na Kladně skončilo i když mělo Kladno v sobotu dobře našlápnuto, nakonec pohořelo v nájezdech, na které se hlásí dobrovolně sami hráči, tentokrát to bylo jinak, nikdo nechtěl nést tíhu neúspěchu. Břímě na sebe vzali tři nejzkušenější hráči Rytířů Kladno Pavel Patera, Jiří Bicek a Jaroslav Kalla, bohužel ani jeden neuspěl.

Kladno mělo zápas bravurně rozehraný a už to vypadalo, že série předehrávky play off bude prodloužena. Brno mělo celý zápas aktivnější hru, ale nemohlo se brankově prosadit a Cikánek předváděl samé lepší zákroky za které by se nestyděla ani brankářská legenda Dominik Hašek. Nestačilo to, protože v polovině třetí třetiny jakoby Rytířům došla síla, ze skvělých střeleckých pozic se staly nevyužité šance po kterých přišly neohrabané přihrávky.

Hlavní událostí večera byl hozený dělobuch, tím se ukázali brněnští fanoušci jako slabý odvar sparťanských fandů z 90tých let. Na svoji obhajobu však uvedli, že celou akci vyprovokoval jeden vlezlý „fanoušek“ kladenských Rytířů, který se vmísil mezi fandy Komety Brno a snažil se vyvolat hromadnou bitku. Po zásahu těžkooděnců šlo všechno bojové hrdinství stranou. Po vhozeném dělobuchu se otočil vývoj zápasu na stranu hostů, které mohutný výbuch probral ze snění a bohužel pro Kladno, začali hrát tvrději.

Po srovnání na 3:3 se nic důležitého nestalo a na řadu přišly nájezdy kde padla jediná branka, která vyhoupla Brno do čtvrtfinále play off.

Velká gratulace pro Pavla Pateru, protože ten dokázal, že ještě nepatří do starého železa a doufejme v jeho další angažmá pro příští sezónu.

Rytíři Kladno – Kometa Brno 3:4

Podobné příspěvky