Děti si obtěžování neznámým řidičem vymyslely. – Policie ČR varuje rodiče!

Aktualizováno: 25:2:2012. Děti si obtěžování neznámým řidičem vymyslely. Více na konci článku. Kladenští policisté přijali ve středu v odpoledních hodinách oznámení rodičů desetiletého chlapce, že ho cestou ze školy oslovil zatím nezjištěný muž. Žák šel domů se svojí stejně starou spolužačkou směrem od 7. a 8. základní školy v Kladně a za nadchodem v ulici Vodárenská u nich zastavila zelená dodávka.

Člověk, který vozidlo řídil, stáhl okénko a řekl jim, že je velká zima a že ví, kde bydlí jejich rodiče, tak ať nastoupí k němu do vozidla a on je odveze domů. Dále jim řekl, že když se s ním svezou, tak jim dá nějaké hračky. Oni mu odpověděli, že se nesmí bavit s cizími lidmi a pokračovali dál ulicí Anglická. Poté automobil z místa odjel. Podle popisu dětí měl podezřelý na hlavě černého kulicha s červenými proužky. Dále byl zahalen do šály, kterou měl přes ústa. Muž hovořil česky, bez přízvuku. Měl hlubší hlas.

Policisté na případu začali intenzivně pracovat. Do kročehlavského sídliště jsou směřovány policejní hlídky. Kriminalisté provádějí operativní šetření v dané lokalitě. I přes tato opatření varujeme rodiče dětí, aby dbali zvýšené opatrnosti a ihned informovali policii, pokud zaznamenají jakoukoliv podezřelou osobu, která by se vyskytovala u škol, či v blízkosti jejich potomků.

Precizní práce kladenské kriminálky
Děti si obtěžování neznámým řidičem vymyslely.

Minulý týden jsme veřejnost informovali, že v Kladně u 7. a 8. základní školy lákal neznámý pachatel do vozidla dvě desetileté děti. Policisté na případu ihned intenzivně pracovali. Do vytipovaných lokalit byly směřovány hlídky uniformovaných policistů, tak kriminalistů. Speciálně vyškolená vyšetřovatelka pracovala s žáky, kteří případ nahlásili. Při navázání bližšího kontaktu dětí a policistky přišlo nečekané rozuzlení trestného činu. Malí výtečníci se přiznali, že si celý případ vymysleli, aby byli zajímaví před svým okolím.

Zdroj: http://www.policie.cz/

Podobné příspěvky