|

Vstup do sezóny nedopadl nejlépe

První zápas Tipsport extraligy ledního hokeje nedopadl pro Kladno tak jak by si fanoušci představovali. Mladá Boleslav si odvezla všechny body.

První třetina se nesla v duchu rozkoukávání se. Kladno mělo sice mírnou převahu, avšak neproměnilo ani jednu gólovou šanci. Nejzajímavější akce přišla při nájezdu Bělohlava se Stielerem na obránce Mladé Boleslavi, ale akce skončila na nepodařené přihrávce Bělohlava, která přeskočila Stielerovu hokejku. První třetina skončila nerozhodně 0:0.

Při druhé třetině Kladno inkasovalo branku jako první. Při přestřelce na kladenskou branku se uvolnil Bahenský a otevřel skóre. O pár minut později přidal druhý gól do Cikánkovy branky Boháč. Kladno se nevzdalo a dokázalo rychle odpovědět Kuchlerem. Ani po tomto gólu přestřelka neskončila. Na rozdíl dvou gólů zvýšil Pabiška, který zúročil akci Fabuše a Macha. Druhá třetina tedy skončila 1:3 pro Mladou Boleslav.

V počátku třetí třetiny Kladno silně tlačilo na boleslavskou obranu, avšak první se radovali opět hosté když Vrbata vystřelil zpoza obránce a překvapil Cikánka. Stav zápasu byl v tu chvíli 1:4 pro Mladou Boleslav. Kladenští se nevzdali a začali akci. Kalla poslal do nájezdu Valského, který překonal Schwarze střelou pod horní tyčku. Poslední gól přišel třináct minut před koncem zápasu. Patera připravil gólovku pro Eberleho a ten vstřelil třetí gól. Tím gólová smršť skončila, zápas ještě ne. V závěru se hra přiostřila když se hráči Mladé Boleslavi snažili vyvolat bitku. Také kladenští fanouškové se rozohnili když rozhodčí začal nesmyslně trestat domácí hráče a tak ke konci třetí třetiny přišlo nemalé zdržení hry.

Konečný stav zápasu: HC Vagnerplast Kladno – BK Mladá Boleslav 3:4 (0:0, 1:3, 2:1).