volba pro kladno

Volba pro Kladno nesouhlasí s rozhodnutím městské rady odvolat plošně všechny ředitele základních a mateřských škol

volba pro kladnoZabránit ohrožení bezproblémového fungování kladenského školství chce Volba pro Kladno. „Bytostně nesouhlasíme s rozhodnutím městské rady odvolat plošně všechny ředitele základních a mateřských škol, kteří vykonávají svou funkci více než šest let,“ řekl dnes předseda Volby pro Kladno Milan Volf.

Jako nepochopitelný označil jeden z důvodů pro rozhodnutí rady, kterým je mimo jiné i věk ředitelů. V Kladně není v současnosti jediná základní ani mateřská problémová škola, odvolání ředitelů je proto naprosto nesmyslné. Stejně absurdní je tlak na ředitele, aby „šli do konkurzu na sebe samé“.

Rada města plošné odvolání ředitelů škol odůvodnila novelou školského zákona a příslušného předpisu ministerstva školství.

Tyto normy ovšem umožňují podobný krok, ale neukládají povinnost vyměnit ředitele s více než šestiletým působením ve funkci. „Ředitelé si naopak zaslouží naše poděkování za obrovskou práci a nasazení, s jakým řídí základní a mateřské školy. Proto by ve svých funkcích měli rozhodně zůstat,“ doplnil Volf. Volba pro Kladno proto dnes vyzvala kladenské radní, aby okamžitě revokovali své usnesení a ředitele v čele škol nechali.

Volba pro Kladno dnes zaslala kladenskému primátorovi výzvu, aby učinil nápravu a nesmyslné rozhodnutí s výrazným dopadem na školství ve městě nechal radou města revokovat, tedy zcela zrušit.

Ing. Přemysl Mužík (místopředseda VPK)

Podobné příspěvky