Kladnem projde průvod za „padlý“ hudební nástroj

pianodaliborPiano Dalibor bylo oblíbenou pouliční atrakcí a „pouhým“ hudebním nástrojem, který byl se svou úlohou pianina smířený a nikdy nikomu neublížil, ba právě naopak. Bohužel, neznámý vandal z Dalibora udělal velkou hromadu třísek, kterou už nelze nazvat hudebním nástrojem, natož pianem a to ani hendikepovaným. Právě na jeho památku projde Kladnem smuteční průvod. Zúčastnit se můžete i vy.

Celá smuteční událost, která se uskuteční v sobotu 18. dubna 2015, má být nultým nebo chcete-li startovacím ročníkem „Mezinárodního dne proti násilí na hudebních nástrojích“, protože k páchání násilí na bezbranných hudebních nástrojích nejde už jen nečině přihlížet.

Pohřební průvod s ostatky piána Dalibor, které neznámý hrdina z lidu nejprve zastříkal montážní pěnou a poté rozsekal, půjde s hudebním doprovodem z Náměstí starosty Pavla do parku u gymnázia. Zde odhalíme pomník Daliborovi od sochařky Kristýny Kužvartové. Poté se přesuneme do parku u divadla, kde již bude stát nové piáno, jehož zvuk prověří přizvaní hudebníci. Večer pak završí „afterparty“ v klubu Dundee Jam, kde již máme přislíbenou účast (koho jiného než) Pohřební kapely.

Program akce 18. 4. 2015 (vstup volný)
16:30 Sraz hudebníků a „pozůstalých“ na Náměstí Starosty Pavla „Pohřební průvod“ s živou hudbou přes třídu T. G. Masaryka ke gymnáziu
17:00 Odhalení Daliborova pomníku v provedení Kristýny Kužvartové (Již trochu veselejší) průvod do parku u divadla
17:45 Open-air klavírní koncert na novém pianě přesun do klubu Dundee Jam
19:00 koncert Pohřební kapely
pravděpodobně další kapela a DJs

O něco více informací o projektu se dočtete na zakladno.cz

Celý projekt můžete finančně podpořit zde: http://www.katalyzator.cz/

Podobné příspěvky