Kladno vypne 1. dubna semafor a nebude to aprílový žert

semaforJako aprílový žert by se mohla jevit událost dočasného vypnutí světelné signalizace na křižovatce ulic Petra Bezruče a Cyrila Boudy (u VZP) nedaleko obchodního centra Central Kladno, protože k ní dojde právě 1. dubna a výluka potrvá až do 6. dubna. Avšak, podle dosud zjištěných informací jde o daleko závažnější důvod, který údajně nemá s oslavou prvního dubnového dne nic společného.

Jak město informovalo jedná se o komplexní výměnu technologie světelné signalizace kvůli nově vzniklému komplexu Central Kladno. „Křižovatka bude doplněna o videodetekci a tlačítka pro chodce, pomocí nichž bude provoz dynamicky upravován podle momentální frekvence vozidel.“

Takže skutečně nejde o drsný aprílový žert ze strany města, o střeštěnou PR akci některého z mobilních operátorů nebo nezaplacenou fakturu za energie. Práce nezastaví ani nevole 75% občanů, kteří na stránkách města klikli na tlačítko „Nelíbí“.

„Termín je přitom zvolen záměrně na období jarních prázdnin a velikonočních svátků , tj. v době nižší frekvence chodců i vozidel.“ Řidiči! Pevné nervy a jeďte opatrně.

Podobné příspěvky