Avatar 3D v kině Hutník

avatar3dPodívejte se do vzdálené budoucnosti na měsíc jménem Pandora, který se nachází v systému Alfa Centauri. Objevte neuvěřitelný svět za hranicemi naší fantazie, svět co dokázal uchvátit všechny filmové fandy po celém světě. Tentokrát ve 3D.

Desátník Jake Sully, bývalý příslušník americké námořní pěchoty, který je ale upoután na kolečkové křeslo, přilétá na Pandoru, aby nahradil svého náhle zemřelého bratra-dvojče Toma Sullyho při výzkumu domorodých obyvatel Na’vi. K proniknutí k domorodcům totiž slouží tzv. avataři vypadající jako domorodci, které vědci vytvářejí kombinací lidské DNA a DNA Na’vi. Tohoto avatara může pak člověk, kterému byl avatar vytvořen na tělo s využitím jeho DNA, ovládat na dálku svou myslí. Kromě skupiny vědců kolem botaničky Dr.Grace Augustinové je ale na planetě také žoldácká armáda, které velí plukovník Miles Quaritch, a podnikatelé v čele s Parkerem Selfridgem, kteří mají zájem o velmi cennou horninu, Unobtainium. Největší naleziště se ale nachází pod obrovským Rodným stromem, kolem kterého je soustředěno centrum života domorodců.

Celkový rozpočet Avataru činil i s marketingem neuvěřitelných 460 milionů dolarů. Avatar si tak vysloužil status nejdražšího filmu všech dob. Za to, ale nejen za to, si vysloužil četné kritiky ať už pozitivní tak i negativní. Právě negativní kritikou hlásali její autoři, že mohou jmenovat filmy které Avatar okopíroval.

Hlavním úspěchem Avataru je fakt, že Avatar je statisticky nejúspěšnější film současnosti a jeden z nejúspěšnějších filmů vůbec a drží světové rekordy za tržby. Za první dva víkendy dokázal producentům vydělat 77 a 76 milionů dolarů, avšak tržby z 8. až 11. týdne zůstavají až na druhém místě za dalším filmem Jamese Camerona….Titanicem u kterého neukápne slzu jen opravdový drsňák nebo Chuck Norris. U toho naopak pláče sám Titanic :).

Na Kladno zavítá Avatar 3D , 21.2. 2011 kino Hutník, od 17.00 hodin

Podobné příspěvky