pivovar Antoš

Cyklovýlet za pivem

pivovar AntošPočasí se nám pomalu, ale jistě začíná oteplovat a většina rekreačních sportovců, zejména cyklistů, oprášila po dlouhé zimě své sportovní náčiní se kterým se snaží zase skamarádit, před tou velkou cyklistickou sezónou. Zima byla dlouhá a tak je potřeba zatuhlé tělo nejprve rozcvičit. K tomu jsou dobré kratší cyklovýlety.

Protože jsme rekreační sportovci je dobré při rozcvičování před delšími tůrami začít s kratšími, aby svaly nedostaly šok. Po dlouhé zimě a v současném „chladném“ počasí potřebuje člověk trochu motivace. Bohužel, shozené zimní zásoby tuků jsou slabou motivací a právě proto nám staročeši připravili jeden motivační důvod navíc. Ano, naší motivací bude cesta za pivem – tedy spojíme příjemné s ještě příjemnějším.

První cyklovýlet za pivem bude směřovat do Slaného. To nás vyjde na 10 -12 Km + cesta zpět. Město Slaný netřeba představovat, ale za zmínku stojí pár historických pozůstatků, které si můžete vyfotografovat ať mají ostatní co závidět (Velvarská brána, Děkanský chrám sv. Gotharda, Modletický dům). Když městské služby zametou, stojí za návštěvu Husova třída (Londa). Objet celé centrum není velkou námahou. Odměnou vám bude prohlídka řady pamětihodností.

Až se pokocháme, zamíříme do Vinařického ulice a právě zde se nachází naše odměna. Pokud budete na Masarykově náměstí zamiřte směrem k „Vlastivědnému muzeu“ a Pivovar Antoš budete mít nadosah ruky. Pivovar nabízí celkem šest druhů piva + nealkoholický Bernard, takže si na své přijde určitě každý a jako bonus je připravena „free WiFi“.

„Pivovar Antoš založený v roce 2010 nyní obnovuje tradici vaření kvalitního slánského piva. Při jeho výrobě je použito výhradně nejkvalitnějších domácích surovin, českého chmele z nedaleké žatecké oblasti a vyhlášeného sladu z moravské Hané připravovaného dnes již ojedinělým způsobem sladování na humnech. Pivo je čepováno přímo z ležáckých sklepů, nefiltrované a nepasterované, aby si tak uchovalo své jedinečné vlastnosti „živého“ piva, jak je znali naši předkové.“

Adresa:
Pivovar Antoš
Vinařického 14 / 10
274 01 Slaný

GPS: 50°13’47.938″N, 14°5’19.052″E
Info: www.pivovarantos.cz

Pamatujte, že cyklista je účastníkem silničního provozu a proto nesmí požívat alkoholické nápoje.

Podobné příspěvky