Kladenským stranám ODS a ČSSD se podařilo vyšachovat Milana Volfa

Kladenská ODS sice vyhrála volby, avšak nadpoloviční většinu nezískala, proto muselo na řadu přijít dlouhé vyjednávání o koaliční vládě. Dohodu nakonec uzavřela ODS s ČSSD. Dan Jiránek si udržel místo primátora a ČSSD získala pro svého lídra Zdeňka Syblíka post prvního náměstka.

Stranám se tak podařilo dostat ze hry novou politickou stranu Milana Volfa Volba pro Kladno (VPK). Strana VPK exprimátora Milana Volfa skončila ve volbách na třetím místě.

Právě Volba pro Kladno začala jednání s kladenskou ČSSD a nabídla jí křeslo primátora, pokud koalici uzavřou právě s ní. Vyjednávání se nezdařilo. Svoji úlohu zde sehrála strana KSČM která odmítla podpořit projekt koalice s VPK. „Její neměnné prohlášení padlo již první den vyjednávání, čímž se nám vyjednávací prostor velice zúžil a jedinou realizovatelnou koalicí se tedy stala koalice s ODS,“ uvedla kladenská ČSSD.

Šéf středočeské ODS Petr Bendl sdělil že ho výsledek nijak nepřekvapil. „Kdyby se kladenská ODS spojila s VPK Milana Volfa, který o některých lidech tak nepěkně mluvil, tak by poplivali sami sebe,“ řekl Petr Bendl.

Největší senzací kladenských komunálních voleb byl právě fakt, že Milan Volf myslí svou kandidaturu vážně a všichni netrpělivě očekávali kdo zvítězí. Jiránek nebo Volf? Spory mezi Jiránkem a Volfem trvají několik let. V roce 2004 zatkla tehdejšího kladenského primátora Milana Volfa policie kvůli podezření ze zneužití pravomocí veřejného činitele. Údajně se jednalo o 40 milionovou podporu pro zimní stadión a o luxusní vůz Audi A8, který koupil pro radnici. Obojí bez souhlasu zastupitelstva. Soud později Volfa očistil.

Jenže Milan Volf hnedle obvinil právě své spolustraníky z toho, že na něho celou kauzu připravili. Když se letos nedostal na kandidátní listinu komunálních voleb, z ODS odešel, aby založil svoji stranu Volba pro Kladno kde je dalším hlavním lídrem Jaromír Jágr starší.

Podobné příspěvky

2 Komentáře

  1. Čssd a ods to je něco co si nikdo nedokáže pořádně představit. Obě strany mají rozdílný program. A proč do toho mluví ksčm? Je to z důvodu dalších spoluprací v jiných městech?

  2. To je fakt žalostný proč ods a čssd. Jde jen o korýtka co!

Komentáře jsou uzavřeny.