Jan Chábera
|

Fanoušci zvolili Jana Cháberu hráčem sezony

Jan CháberaKdyž Jan Chábera přecházel ze slovinského hokejového celku Olympija Lublaň zpět do Česka věděl, že se o své uplatnění u Rytířů Kladno bude muset poprat, protože nikdo neměl nic jisté a většina hráčů, včetně Jana Chábery, si musela svoji smlouvu s Kladnem vybojovat. V té době nemělo nic jisté ani hokejové Kladno.

Mluvíme o době, kdy se další hokejová budoucnost pro Kladno začala teprve věštit. Všechny pochyby uklidnila zpráva, že do vlastnictví hokejového klubu vstupuje Jaromír Jágr spolu s městem Kladnem. Právě tyto události pomohly při rozhodování Jana Chábery, který věděl, že pod taktovkou Jaromíra Jágra bude v týmu všechno dobře fungovat.

Jan Chábera se narodil 25. ledna 1984 v Jindřichově Hradci. O svém gólmanském nadaní dal vědět hned v první sezoně mezi dorostenci v Českých Budějovicích, kde svými výkony pomohl týmu k zisku titulu pro mistra republiky. Potom následovalo mnoho pádů a vzestupů při kterých se dostal až do Slovinska. Odtud so to zamířil přímo na Kladno, kde si hned v první sezoně za Kladno vysloužil takovou podporu od fanoušků, že jej vyhlásili hráčem celého ročníku 2011/2012. Za sebou nechal taková jména jako jsou Jaroslav Kalla, Marek Hovorka a Pavel Patera.

„Je pro mě velká čest, že jsem u kladenských fanoušků dokázal takhle zabodovat a porazit místní odchovance a hvězdy jako je Pavel Patera. Jsem strašně moc rád a děkuji,“ vzkázal svým příznivcům Jan Chábera.

Podobné příspěvky