Kladenští radní chtějí umlčet obyvatele ve svobodném projevu proti znehodnocení náměstí

Velký zájem o podpis petice proti trvalému znehodnocení náměstí Svobody projevují v posledních dnech obyvatelé Kladna, ovšem i kladenští radní. „Setkáváme se s velkým ohlasem nejen v centru města, ale i v dalších lokalitách, kde mají možnost zájemci vyjádřit svůj postoj na pevných místech a v mobilních stojanech. Do dneška registrujeme více než dva tisíce podpisů pod peticí,“ řekl předseda Volby pro Kladno Milan Volf. Jako více než zarážející označil postoj některých radních, kteří v duchu dávno minulých let postupují proti svobodnému vyjádření vůle obyvatel.

Organizátoři petice byli nuceni odstranit jeden ze dvou billboardů na náměstí Svobody, který na problém a petici upozorňoval. „Stačily pouze tři dny po vyvěšení a dostali jsme telefonát, že pokud obrázek s textem neodstraníme, rada města vypoví provozovateli reklamních ploch smlouvu o pronájmu,“ potvrdil Volf.

Navíc rada města změnila své původní rozhodnutí a rozšířila prodávaný pozemek z původních cca 2600 metrů čtverečních na téměř 3900 metrů čtverečních. Je zcela zřejmé, že pokračuje trend, kdy rada vychází jedinému investorovi maximálně vstříc, aniž by si uvědomovala, jak velký zásah centru města zasazuje.

Petice proti znehodnocení náměstí Svodody, kde by měla vzniknout nevzhledná budova bez předchozí architektonické soutěže a komplexního řešení celé exponované plochy, pokračuje i v těchto dnech. Aktuální seznam petičních míst, včetně mobilních stánků, naleznou zájemci na www.peticenamestisvobody.cz.

Volba pro Kladno
Tisková zpráva

Podobné příspěvky