Názor: Kladno dočasně přerušilo blokové čištění v centru města. Zkusme najít radikální řešení.

Na stránkách magistrátu města Kladna se 4.4.2012 objevila zpráva, že kladenský magistrát dočasně ruší blokové čištění v centru města. Důvodem jsou neukáznění řidiči, kteří nerespektují dopravní značky Zákazu zastavení a znemožňují tak úklidové práce.

Důvody přerušení prací jsou zcela pochopitelné a tento článek není kritikou magistrátu města Kladna, nicméně zde přichází otázka. Proč je město Kladno ohleduplné k bezohledným řidičům?

„Pravidelné blokové čištění ulic a komunikací začalo tento týden v samotném centru města. Již po třech dnech se však ukazuje, že řidiči v čištěné lokalitě nerespektují dopravní značení, které je zde instalováno až s týdenním předstihem, a fakticky tak znemožňují řádné vyčištění. Město totiž vozy ponechané v místě prací odtahovat nemůže a nadzvedávat takové množství vozidel je časově i finančně neúnosné.“

Strážníci mohou každého z neukázněných řidičů převychovat na ukázněného řidiče pomocí možných sankcí. Za parkování na Zákazu zastavení přitom může hrozit až dvoutisícová pokuta. S jistotou nemohu tvrdit, že celá částka připadne do městského rozpočtu, ale nebylo by to zajímavé řešení, kterým by se dala pokrýt značná část finanční neúnosnosti celé akce?

Tento článek je roztržitým názorem autora iKladno.cz. Pokud se chcete k celé věci vyjádřit máte možnost na Fejsbůkovských stránkách.

Podobné příspěvky