Strážníkům pomohou minikamery

Od listopadu bude výstroj Městských strážníků opět o něco bohatší. Na klopě či jinde na oděvu budou mít připnuté minikamery.

Malá kamerka o velikosti 5,5 cm pomůže strážníkům získávat průkazný materiál. Díky možnosti pořízení videozáznamu bude dokazování nezákonného jednání mnohem jednodušší.

Kameru lze spustit klasicky ručně, nebo nastavit automatické spuštění. Kamera se pak aktivuje v momentě, kdy zaznamená zvuk. Nahrávání je tedy velmi rychlé a bez zbytečných prodlev, což je u většiny zásahů zásadní.

„Nasazení minikamer do provozu přichází v předvánoční době, kdy se strážníci setkávají s rostoucím počtem krádeží v obchodech. S průkazným materiálem strážníků mohou pracovat i policisté a orgány činné v trestním řízení,“ vysvětluje primátor a velitel městské policie Dan Jiránek.

Městská policie Kladno pořídila celkem 8 minikamer. Použití nahrávacích zařízení je v souladu se zákonem č. 553/1991 Sb. o obecní policii, který opravňuje pořizovat zvukové, obrazové či jiné záznamy pro potřeby obecní policie.

Podobné příspěvky