lepší Kladno

Lepší Kladno bojuje proti utajování platů na Kladně. Kraj to označil jako nezákonné.

lepší KladnoLidové noviny podaly k soudu správní žalobu, kvůli zamlčování platů zaměstnanců kanceláře prezidenta. Soud správní žalobě vyhověl a rozhodl, že kancelář prezidenta republiky musí prozradit částku, jaká jde ročně na platy a odměny jejích vrcholných představitelů. Sdružení Lepší Kladno teď upozorňuje na stejný problém v našem městě.

Protikorupční sdružení Lepší Kladno se dlouhodobě aktivně zasazuje o zveřejňování městem utajovaných informací (smluv, rozhodnuti, atd.).

Zastupitelka města Kladna Blanka Bendlová/ODS (exmanželka Petra Bendla) je zároveň ředitelkou městského podniku Kultura Kladno (spravuje divadla a muzeum), vedle mzdy ji rada přiznala odměnu jejíž výši tají. Zároveň se sdružení ptalo na odměnu pro údajně uměle vyrobenou funkci v městské teplárně (Tepo s.r.o.) kde vedle ředitele blízkého ODS si prosadila ČSSD vytvořeni místa pro svého ředitele, s příslušným platem a odměnami.

První žádost sdružení o informaci magistrát zamítl. Po odvolaní kraj rozhodnutí zrušil jako nezákonné.
Druhou žádost magistrát opět zamítl. „Neobtěžovali se přečíst si správní řád, podali jsme druhé odvolaní a čekáme na rozhodnutí kraje,“ uvedl zástupce sdružení.

„Utajovaní informací a arogance není výsadou pouze hradního pána, ale i jeho lokálních epigonů,“ uvedl Milan Hamerský, mluvčí sdružení Lepší Kladno.

Podobné příspěvky