|

Rytíři nakonec Tygry zdolali a přímá cesta do čtvrtfinále play-off je stále otevřena

Kladno nastoupilo na domácím ledě, v jednom z nejdůležitějších zápasů sezóny, proti Tygrům z Liberce. Na kladenském stadionu byla poměrně vysoká návštěvnost. Oficiálně se přišlo podívat na zápas 3805 platících diváků. Po třech nepovedených sezónách začíná Kladno ožívat hokejovou horečkou a všichni mají jediné přání, aby Kladno uspělo v play-off.

V první třetině mělo Kladno jasnou převahu. Ve 2. minutě a 50 vteřině trefil Jaroslav Kalla tyčku přičemž byl faulován a Liberec šel do oslabení, Kladno nedokázalo přesilovou hru využít. V dalším oslabení hostů, ujel liberecký Tomáš Urban kladenským obráncům, tím si vytvořil obrovskou šanci, kterou mu Jan Chábera nedovolil proměnit. Během první třetiny dělala liberecká obrana velké chyby a při jedné velké šanci Rytířů se dokonce brankář Tygrů Marek Pinc představil nejen jako brankář, ale i jako skvělý obránce, když zaskakoval za své spoluhráče.

Druhá třetina byla aktivní pro oba týmy. Kladno ukázalo, jak dokáže riskovat a Liberec ukázal, jak dokáže riskování domácích využít. V první přesilovce druhé třetiny Kladno nehrálo moc dobře. Trenéři často využívali ostříleného Pavla Pateru, který nezklamal a rozděloval přesné přihrávky na všechny strany. Vteřinu před koncem přesilovky měl kapitán Rytířů velkou šanci, která bohužel nevyšla. Nátlak kladenských byl obrovský a takové šance neproměnit je mohlo hodně mrzet. Naštěstí Liberec nedokázal využít chyb Rytířů, kteří měli štěstí, že se nepotvrdilo pravidlo – nedáš, dostaneš.

Osmnáct vteřin po začátku třetí třetiny šlo Kladno do oslabení, které Rytíře stmelilo, a Liberec nedokázal proti nim vytvořit žádnou velkou akci. V této třetině jsme mohli vidět nádherné šance, kdy Rytíři Tygrům opravdu hodně zatápěli. Po naražení kladenského hráče libereckým Petrem Ulrichem hrálo Kladno přesilovou hru 5 na 4. Chvíli na to Liberec znovu chyboval a Kladno mělo přesilovku 5 na 3, kterou také využívá. Gól vstřelil Vladimír Kameš za asistence Jaroslava Kally. V 50té minutě zachraňuje Liberec před dalším inkasováním skvělý Marek Pinc. Následně dokáže Liberec vyrovnat na 1:1, ve 14té minutě třetí třetiny. Půl minuty před koncem třetí třetiny udělal kladenský Růžička velkou chybu, když seknul protihráče, dostává 2 minuty, které budou pokračovat v prodloužení.

Prodloužení začínají Rytíři ve třech, pokračuje tedy přesilovka Tygrů, kterou nedokázali využít. Zápas rozhodl skvělou střelou Michal Dragoun – Kladno vítězí nad Libercem 2:1 po prodloužení získává 2 body a udrželo tak šanci na přímý postup do čtvrtfinále play off.

Autor: Anita Kabeláčová