Pěší zóna Kladno. Kam se všichni poděli!! Takhle v neděli

Kladno - pěší zónaMěsto Kladno má bezmála 70 tisíc obyvatel a to už je pěkná kopa lidí, která by dokázala naplnit celou pěší „realitní“ zónu našeho malebného města. Jenže kde ty lidi jsou?

Joo to já vám nepovím :-D, ale znáte to. Pěkné nedělní odpoledne na krásnou procházku po městě kde jsem ochutnal svoje první pivo, druhé, třetí, kolik jich bylo přesně už nevím. Město kde jsem prvně navštívil diskotéku – to může souviset s předešlou větou :). Kladno tady jsem se narodil, tady jsem plodil, tady se nechám pohřbít. Ale k věci.

Krásně unavené nedělní odpoledne, omrzliny po celém těle. Na to, že je srpen to ujde :-). Co se podívat do města a něco tam zažít? No kam jinam než na pěší zónu. Člověk se tam trmácí 5 minut autem a ono se tam jako nic neděje? Kde jsou ty podnikatelé co protestovali proti ještě nevzniklému Centralu Kladno? Kde jsou ty lidi co se báli, že přijdou o veškeré tržby a pohřbí to jejich podnikatelské plány?

Samozřejmě většina restaurací byla otevřená. Tu a tam cizinci s kebabem (moderní náhražka za párek v rohlíku) a hned vedle mimořádně dobrá zmrzlina a prodejce květin. Pokud se chcete ožrat, zamlsat si a nakonec koupit svému protějšku jako omluvu květinu – není to špatné, ale na zážitky velice chudé a pokud budete chtít pořídit něco zajímavého nebo pěkného na sebe – máte smůlu děvčátka a chlapci. Na druhou stranu můžete být rádi, máte celou pěší zónu sami pro sebe a jen zřídka potkáte strážníky městské policie, opilého člověka mířícího pro květiny nebo dalšího zoufalce, který se šel pobavit do centra města.

Co návštěvou získáte je nesporné. Bude to spousta kontaktů na realitní kanceláře, které jsou na každém kroku. Kdo maže ten jede. Realitní kancelář dokáže za nájem nabídnou více peněz než drobný podnikatel. Není na tom nic špatného, ale děti „realitkou“ nezabavíte ani náhodou :-).

Velká poklona pro prodejce květin v bývalém obchůdku Kola, šicí stroje. Tak bohatou výzdobu, která zároveň dokáže člověka příjemně naladit, po znechucení z bílých budek které uvidí hned při vstupu na pěší zónu, jsem opravdu nečekal.

A co na to zástupci města? Asi někde grilují a oslavují úspěchy za pořízení diodových lamp, které na vylidněnou pěší zónu pořídili.

Podobné příspěvky