Prověřuje se zásah policistů proti opilé žalobkyni

Policisty, kteří zasahovali u případu údajně opilé žalobkyně, nyní prošetřuje státní zastupitelství. Eva Růžičková se měla údajně opít v restauraci Gome, která se nachází nedaleko kladenského soudu a státního zastupitelství.

Zastupitelství prověřuje hlavně fakt, zda se zasahující policisté nedopustili přečinu zneužití pravomoci veřejné osoby. Za což by jim hrozil až několikaletý trest odnětí svobody. Žalobkyně se měla údajně opít v nedaleké restauraci. Podle magazínu Blesk.cz si Eva Růžičková měla objednat láhev vína a několik „panáků“ vodky. Poté se však neměla k placení účtu a tak obsluha restaurace zavolala městskou policii. Strážníky městské policie prý hrubě urážela a ty pak zavolali policii ČR. Podnapilá byla převezena na služebnu a zde byla umístěna do cely. Dle některých médií prý proto, že byla agresivní. Kolem případu je neustále několik nesrovnalostí a některé působí spíše jako babské klepy.

Státní zastupitelství práv prověřuje zda byl zásah policistů u Evy Růžičkové zákonný a přiměřený. Eva Růžičková přitom zastupovala stát v případu moderátora Bořka Slezáčka, který pod vlivem alkoholu způsobil dopravní nehodu. Údajně mu bylo naměřeno až 1,2 promile alkoholu v krvi.

Podobné příspěvky