Kladenská dopravní policie si posvítili na řidiče kamionů. Odhalila u nich několik vážných prohřešků.

Kladenská dopravní policie si v minulém týdnu udělala čas na kontroly řidičů autobusů a kamionů. V celodenní akci si policisté zastavili celkem 11 kamionů a dva autobusy. Kontrola odhalila celkem čtyři hříšníky s vážnými nedostatky.

Celkem dopravní policistky zkontrolovaly jedenáct nákladních vozidel a dva autobusy. U tří vozidel, která řídili cizinci a jednoho tuzemského řidiče, byly shledány vážné nedostatky. Zahraniční šoféři porušili zákon č. 111/1994 Sb. Jsou to takzvané sociální předpisy. V praxi to znamená, že nedodržují předepsané přestávky v době řízení a tedy i dobu odpočinku.

Těmto mužům byly uděleny nevratné kauce v celkové výši 150.000,- Kč a přestupky byly dále postoupeny krajskému úřadu, který bude přepravní společnosti řešit ve správním řízení. Za nedodržování zákonů České republiky může být uložen finanční postih až do výše půl milionu. Český kamion měl prasklý brzdový kotouč. Řidič v tomto případě zaplatil pokutu deset tisíc korun a bylo mu zakázáno pokračovat v další jízdě. U kontrolovaných autobusů nebyly žádné nedostatky zjištěny. Policisté dopravního inspektorátu budou v obdobných akcích pokračovat i v následujících týdnech a měsících.

Zdroj: Policie.cz

Podobné příspěvky