lepší Kladno

Lepší Kladno: Novela zákona přinese od 1.4. výrazné změny v informování radnic

lepší KladnoOd 1.4.2012 vstoupí v účinnost novela zákona o veřejných zakázkách, díky ní se média, neziskové organizace a veřejnost snáze dostanou k informacím a budou moci lépe plnit svoji kontrolní roli. Zůstává však stále dost městy nezveřejňovaných důležitých informací, např. zápisů z jednání komisí.

Občanské sdružení Lepší Kladno vítá tuto změnu. Skončí tak pro nás zdlouhavý proces žádání informací podle zákona o svobodném přístupu k informacím (106/1999 Sb.). Je chybou současného vedení města Kladna (ODS-ČSSD), že až zákon donutí koaliční politiky zveřejňovat informace, které již na portále města měly být přístupné dávno.

Občanské sdružení na svých stránkách LepsiKladno.cz v minulosti zpřístupnilo smlouvu s kritizovaným zhotovitelem nového územního plánu Kladna.

„Tento týden jsme uhradili magistrátem Kladna požadovaných cca 400,-Kč, aby nám zaslal smlouvy a dodatky k rekonstrukci Mety, největšího domu určeného k bydlení zdravotně postižených v ČR. Tyto prostředky mohli jít na prospěšnou činnost.“

„Aktuálně jsme zveřejnili seznam 129 připomínek občanů, firem a organizací k územnímu plánu Kladna.“
http://lepsikladno.webnode.cz/news/uzemni-plan/

Milan Hamerský, mluvčí občanského sdružení

Podobné příspěvky