V kladenské nemocnici dalo výpověď nejvíce lékařů

Vedení Středočeského kraje soucítí s mladými lékaři, kteří jsou nespokojeni se současnou platovou politikou tak i s tím, že současný vzdělávací systém jim nedovoluje složit atestaci. Nemocnice Kladno je na prvním místě ve Středočeském kraji s nejvíce výpověďmi.

Středočeský kraj už dnes velmi výrazně přispívá ze svého rozpočtu i na platy lékařů a sester v krajských nemocnicích a zdravotníci dostávají od nemocnic více než kolik platí zdravotní pojišťovny za práci lékařů. Zdravotní pojišťovny platí nemocnicím zhruba tolik, kolik jim dávaly v roce 2008, ale od té doby nemocnice zvýšily platy personálu až o 17 procent.

Vedení Středočeského kraje v současné době řeší krizový plán tak, aby nebyla ohrožena v žádné krajské nemocnici zdravotní péče. Vedení kraje také slibuje že pokud ministerstvo zdravotnictví dokáže navýšit přes zdravotní pojišťovny platby nemocnicím, budou získané prostředky v roce 2011 použity výhradně na platy lékařů a sester.

„Vedení Středočeského kraje důrazně vyzývá ministra zdravotnictví, aby konečně přišel s řešením krizové situace, které vidíme v navýšení úhrad pro nemocnice od zdravotních pojišťoven. Zhruba 15 procent by nastalou situaci umožnilo stabilizovat. „Navíc upozorňujeme, že odchod každého lékaře je určitou ztrátou pro pacienty a v současné situaci při nedostatku lékařů v Evropě jde o věc, kterou bychom neměli připustit,“ říká hejtman MUDr. David Rath.

Nejvíce výpovědí dali lékaři právě v nemocnici v Kladně celkem 68, naopak Kutná Hora se může pyšnit že zde nepodal výpověď ani jeden lékař.

Podobné příspěvky