Práce na nové turistické stezce zahájeny

Včera začala stavba již avizované asfaltové turistické stezky od Aquaparku až k restauraci na „Lapák“. Stezka povede v prostoru stávající lesní cesty a bude dlouhá zhruba 1,3 kilometru.

Dokončena bude již koncem tohoto týdne, tedy první výletníci se po ní budou moci projet či projít již příští týden. Tedy ještě dříve, než bylo původně plánováno.

Nová trasa ale nebude čistokrevnou in-line dráhou a již vůbec ne závodní tréninkovou tratí, jako je třeba na Sletišti. Bude se jednat o pohodovou turistickou stezku pro in-line bruslaře, cyklisty i chodce. Na dráze tedy nebude jen klasické dopravní značení v podobě vyznačených pruhů, ale na obou koncích budou také instalovány informační cedule, kde bude zřetelně vyznačeno, pro koho je cesta určena a jak se na ní bezpečně chovat.

„Informační cedule s pravidly ovšem slušnost a ohleduplnost ke všem ostatním turistům či sportovcům nenahradí. S narůstajícím počtem in-line bruslařů a cyklistů cítíme závazek pokračovat v budování podobných stezek a další otevírat co nejdříve,“ dodává kladenský primátor Dan Jiránek.

Náklady na tuto turistickou stezku činí zhruba 3,5 mil. Kč.

Podobné příspěvky